• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kelionę pradėjo unikali fotografijų paroda „Mylimiausia Lietuvos duona. Jau 130 metų“

Autorius: Monika Drungilaitė
2012-05-30 17:00:00

Kelionę pradėjo unikali fotografijų paroda „Mylimiausia Lietuvos duona. Jau 130 metų“
Šį savaitgalį Vilniaus senamiestyje iškilmingu atidarymu pradėta fotografijų parodos „Mylimiausia Lietuvos duona. Jau 130 metų“ kelionė per Lietuvos miestus.

Paroda skirta paminėti seniausios Lietuvoje ir didžiausios Baltijos šalių duonos kepyklos – „Vilniaus duona“ – 130 metų jubiliejų. Šalia senųjų įmonės metraščio fotografijų eksponuojamos ir  šiandieninės kepyklos gyvenimo akimirkos, kurias įamžino fotografas Ramūnas Danisevičius.

Unikalūs senieji archyvai ir moderni šiandiena

 „Vilniaus duona“ išsaugojo unikalų senųjų fotografijų archyvą, kuriame užfiksuotos senosios duonos kepimo akimirkos, – sako parodos kuratorė Rūta Marcinkevičiūtė. – Seniai norėjosi šiuo turtu pasidalinti su Lietuvos žmonėmis, o garbingas įmonės jubiliejus tapo puiki proga. Manau, kad tokios parodos ne tik supažindina su duonos kepimo technologija, bet praplečia ir fotografijos mylėtojų, fotografijos istorikų akiratį. 

Ramūnas Danisevičius šiandien yra vienas įdomiausių, talentingiausių fotografų Lietuvoje, todėl kartu su juo aplankėme penketą kepyklų ir fotosesijų metu užfiksavome įmonės šiandieną. Žvelgdami į nuotraukas, mes matome, kaip bėgantis laikas keičia duonos kepimo technologijas, tačiau esminiai dalykai lieka tie patys: vanduo, žemė, ugnis ir žmogus,“ – sako parodos sumanytoja.

Fotografas R. Danisevičius prisipažino labai susižavėjęs senosiomis kepyklos fotografijomis ir tai paskatino jį imtis savotiško tęsinio kūrimo: „Seno nuotraukos puikios, gaila, kad  nežinomi jų autorių vardai. Tikiuosi, kad ir man pavyko prasibrauti link duonos paslapties ir parodyti duoną kepantį žmogų. Manau, paslaptis ir slypi žmoguje.”

Duonos kepimas – darbas šiltas ir šventas

Autorius ir susirinkusius svečius sveikinusi įmonės direktorė Rita Ramanauskienė pastebi: „ ši paroda parodo, kokia sena kepykla yra „Vilniaus duona“. Vadovauti įmonei, kuri pati jau yra Lietuvos paveldas, yra labai didžiulė atsakomybė, bet ji ir labai maloni. Duona – šiltas produktas, gaminamas širdimi. Tikimės, kad parodos lankytojai pajus šią šilumą.“

2 psl.
Puslapis 1 iš 2KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus