• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
„Kinas po žvaigždėmis“ startuoja su lietuviška programa
Autorius: Andrė Jarutytė
2010-07-08 17:18:00

Kino teatro „Pasaka“ seansuose „Kinas po žvaigždėmis“ liepos 8 dieną, 22 val. startuoja pirmasis programos  „Apie laisvę. Lietuviškai“ filmas. Juo pasirinktas vieno laisviausių lietuvių kino kūrėjų – Šarūno Barto filmas „Laisvė“. Filmą prieš seansą pristatys pats režisierius.


„Kodėl kviečiame žiūrėti režisieriaus Šarūno Barto Laisvę ? Nes Lietuvos žiūrovai jį vadina Don Kichotu, kino filosofu, pamišėliu ir tikru menininku. Nes daugelis Lietuvos ir pasaulio kino profesionalų, nesvarbu žavisi jie jo darbais ar ne, pripažįsta  – Šarūnas Bartas visada buvo ir yra ištikimas laisvo autorinio kino kūrėjas. Šiandien tai reta ir svarbu – kinui, žiūovui, kūrėjams. Turbūt net nelabai svarbu, kurį Šarūno Barto filmą pasirinktume – jie visi kalba ir simbolizuoja apie laisvę”, – programos startą pristato viena iš lietuviškos programos organizatorių, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.


Prieš pirmąjį seansą piano.lt kiemelyje mintimis apie laisvę kurti ir laisvę kūryboje dalinsis filmo režisierius Šarūnas Bartas, filmo operatorius Europos kino akademijos narys, Lietuvos kino operatorių asociacijos pirmininkas Rimvydas Leipus ir Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centro vadovas, teatro prodiuseris ir kritikas Audronis Liuga. 


2009 metų vasarą startavusi vasaros kino programa pavadinimu Jauni.Alkani kiekvieną trečiadienį suburdavo nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų žiūrovų auditoriją. Juos čia viliojo per retai kino teatrų repertuaruose pristatomas lietuviškas kinas ir dar mažiau dėmesio sulaukiantys, savo kūrinius susirinkusiems pristatantys, kino kūrėjai. Ne vienas žiūrovas sakė pirmą kartą „gyvai“ pamatęs čia apsilankiusius režisierius Algirdą Dausą, Kristijoną Vildžiūną, Gytį Lukšą, Audrių Juzėną, Giedrę Beinoriūtę, operatorių Algimantą Mikutėną ir kitus. Jų įspūdžių ir pokalbių klausėsi daugybė žiūrovų, kurie turėjo galimybę pamatyti 11 debiutinių Lietuvos kino kūrėjų darbų, nuo 1961 metais pasirodžiusio Marijono Giedrio filmo Svetimi iki šiandien aktyviai kuriančios Kristinos Buožytės pirmojo pilnametražio vaidybinio darbo Kolekcionierė (2008 m.).


Programos sėkmė, šilti žiūrovų atsiliepimai bei kino bendruomenės palaikymas įkvėpė tęsti projektą, laikantis nuoseklios teminės lietuvių kino kūrėjų darbų pristatymo tradicijos. Šiais metais programa Apie laisvę. Lietuviškai pakvies į aštuonis kino vakarus, daugelį kurių pristatys rodomų filmų kūrėjai, kino kritikai ar kino žinovai.


Lietuvišką programą pristato studija Just a moment ir kino teatras Pasaka ,  bendradarbiaujant su Lietuvos kinu , žurnalu Kinas . Programą remia Kultūros rėmimo centras. 


Seansai vyksta piano.lt kiemelyje (Trakų g. 9/1 (įėjimas iš Kėdainių g., Vilnius). Įėjimas į  „Apie laisvę. Lietuviškai“ seansus nemokamas. 


“Apie laisvę. Lietuviškai” programa:


Liepos 8 diena / "Laisvė" Rež. Šarūnas Bartas, 2000, 94 min.

 

Liepos 15 diena / "Skrydis per Atlantą" Rež. Raimondas Vabalas, 1983, 100 min.

 

Liepos 22 diena / "Naktys be nakvynės" Rež. Algirdas Araminas, 1966, 85 min.

 

Liepos 29 diena / "Savaitgalis pragare" Rež. Vytautas Žalakevičius, 1987, 92 min.

 

Rugpjūčio 5 diena / "Ave vita" Rež. Almantas Grikevičius, 1969, 85 min.

 

Rugpjūčio 12 diena / Režisieriaus Roberto Verbos vakaras

 

Rugpjūčio 18 diena / "Akmuo ant akmens" / Rež. Raimondas Vabalas, 1971, 100 min.

 

Rugpjūčio 25 diena / Lietuvos dokumentikos vakaras
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus