• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Kino pavasaryje“ - populiariausių romanų ekranizacijos

Autorius: Kino Pavasaris
2011-03-15 12:55:00

„Kino pavasaryje“ - populiariausių romanų ekranizacijos

Didžiulio dėmesio sulaukusių romanų perkėlimas į kino ekraną visada rizikingas - nieko nėra sunkiau nei pranokti skaitytojo vaizduotėje jau susikurtą savitą knygos ekranizaciją. Šiais metais „Kino pavasaris“ pristato žiūrovams 7 kino kūrinius, kuriems pavyko geras knygas paversti dar geresniais filmais.


Pirminių skaičių vienatvė


Jausmingą romaną „Pirminių skaičių vienatvė“ (La Solitudine dei numeri primi / The Solitude of Prime Numbers) parašęs italas Paolo Giordano tapo jauniausiu prestižinės premijos „Premio Strega“ laureatu. Jaunimo auditorijai skirta knyga buvo parduota daugiau nei milijono kopijų tiražu. Autorius sumaniai sugretina jaunų žmonių jausmus su matematikos dėsniu: pirminis skaičius dalijasi tik iš vieneto arba iš savęs. Abu dramatiškos istorijos herojai - genialus mokslininkas ir talentinga fotografė - nuo ankstyvos vaikystės būna kartu ir artimai draugauja, tačiau nuolat išsiskiria dėl įvairiausių aplinkybių, niekaip netampa pora, nesugeba užmegzti santykių su kitais partneriais ir lieka vieni.


Ilgai laukta „Pirminių skaičių vienatvės“ ekranizacija debiutavo 2010 m. Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje. Režisierius Saverio Constanzo pasirinko jaunam žiūrovui suprantamą kino kalbą su stilingu vaizdu, madingą muziką (Counting Crows, Damien Rice) ir išvaizdą keičiančius gražius aktorius. Kartu su italų kino viltimis Alba Rohrwacher ir Luca Marinelli filme vaidina elitinė aktorė Isabella Rossellini. Abu jaunieji aktoriai pasiaukojo fiziškai sunkiems režisieriaus uždaviniams: žaviajai Albai kūrybinio proceso eigoje teko laikytis bado dietos ir atsikratyti bent 30 kg svorio, o Luca – atvirkščiai -  privalėjo daug valgyti ir kuo greičiau sustorėti pagal Roberto de Niro metodiką  „Įsiutusiame buliuje“.


Norvegų giria


Venecijos kino festivalio publika pirmieji galėjo pamatyti ir įvertinti populiariausio japonų rašytojo Haruki Murakami į 40 užsienio kalbų (lietuvių taip pat) išversto romano „Norvegų giria“ (Noruwei no mori / Norwegian Wood) interpretaciją. Melancholiška ir lyriška pirmosios meilės istorija, kurioje du geriausi vaikystės draugai dalijasi tarp jų besiblaškančia mergina. Japoniškai nekalbantis vietnamietis režisierius Tran Anh Hungas įveikė neįmanomą misiją ir įdomiai adaptavo kultinį romaną, kurį daugelis literatūros žinovų vadino neekranizuojamu. Europoje dažniausiai reziduojantis vietnamietis rašė scenarijų prancūziškai, o visas versijas prodiuseriams tekdavo versti į anglų ir japonų kalbas, nes pirmiausiai reikėjo užsitikrinti rašytojo Haruki Marakami pasitikėjimą ir gauti jo asmeninį leidimą filmui. Pagrindiniam vaidmeniui įvertinęs daugiau nei 100 kandidačių režisierius pasirinko gabiąją japonų aktorę Rinko Kikuchi, kurią atrado meksikietis Alejandro Gonzalezas Inarritu ir atvedė ją net iki „Oskaro“ nominacijos už nepamirštamą pasirodymą dramoje „Babelis“.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus