• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Klaipėdiečiai tapo liudininkais, kaip lengva užsikrėsti ŽIV

Autorius: Inga Norkė
2011-12-04 14:30:00

Klaipėdiečiai tapo liudininkais, kaip lengva užsikrėsti ŽIV
Organizatorių nuotr.

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Klaipėdoje Atgimimo aikštėje lygiai 12.30 val. įvyko Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro bei socialinės kampanijos „Užteks tylėt.“ inicijuotas flashmobas. Jo metu praeiviai iš nuostabos net sustojo ir tapo liudininkais, kaip greitai ir nepastebimai gali plisti ŽI virusas.

„Prieš 30 metų atsimenu ažiotažą, nežinomybės jausmą apie baisų virusą, kuris žudo jaunus žmones. O dabar džiaugiuosi, kad kovodami su juo mes taip pažengėme į priekį. Mes kalbame apie šią ligą garsiai ir nepaisydami jokių ją kaustančių stigmų“, – po sėkmingo flashmobo kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas  Grubliauskas.

Flashmobas įvyksta tada, kai iš anksto susitarusi žmonių grupė netikėtai viešoje vietoje – gatvėje, prekybos centre, prie lankomų objektų ir pan. –  atlieka tam tikrus sinchroniškus veiksmus ir po to staiga išsiskirsto. Vienas esminių bet kurio flashmobo tikslų yra bent akimirkai sukelti sumaištį viešojoje erdvėje, neretai kūrybingu būdu ir atkreipti visuomenės dėmesį į tam tikrus socialinius reiškinius.

Šiandien minint Pasaulinę AIDS dieną grupė jaunų žmonių staigiai, lyg iš niekur, susibūrė Atgimimo aikštės viduryje ir lygiai pusvalandis po vidurdienio vienu metu į viršų iškėlė dėlionės dalis. Galiausiai ji susidėjo į vieną žinutę – „Užteks tylėt. AIDS plinta“. Neilgai trukus flashmobo dalyviai perbėgo į aikštės kraštus ir nieko apie akciją nenutuokiantys praeiviai aikštėje tapo flashmobo dalimi. Taip pat greitai galima tapti ir ŽIV užsikrėtusiu asmeniu. Daugiau įspūdžių – fotogalerijoje.

Akcijos dalyviai ir organizatoriai džiaugiasi, kad šis ilgai brandintas „Užteks tylėt.“ flashmobas pagaliau įvyko bei bent akimirkai vėl atkreipė žmonių dėmesį į ŽIV ir AIDS, o kai ką galbūt net paskatino išsamiau pasidomėti šiuo žaibišku greičiu plintačiu virusu. Be to, sergančiųjų AIDS ir nešiojančiųjų ŽIV Lietuvoje irgi daugėja.
Vilniuje kartu su „Eurobasket 2011“ prasidėjusio socialinio projekto „Užteks tylėt.“ iniciatoriai ULAC, Pasaulinės kovos su AIDS dienos paminėjimo akciją Klaipėdoje surengė ne šiaip sau. 1989 m. būtent šiame mieste nustatytas pirmasis ŽIV atvejis Lietuvoje. Šiuo virusu užsikrėtė jūreivis iš Klaipėdos. Tačiau tuo metu ŽIV jau plito JAV ir gana intensyviai.
 „Užteks tylėt.“ kampanijos tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, susijusias su ŽIV/AIDS ir skatinti visuomenę samoningai rūpintis savo bei aplinkinių sveikata ir atlikti nemokamą ŽIV tyrimą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus