• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Klasika susitinka su džiazu
Autorius: Agnė Vadlugaitė
2010-07-21 11:21:00

Klasika ir džiazas ne itin dažnai skiria vienas kitam pasimatymus, tačiau Kristupo vasaros festivalis – svari proga susitikti dažniau. 


Liepos 23 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės Claude`o Bollingo siuita violončelei ir fortepijoniniam džiazo trio – vienas garsiausių kompozitoriaus opusų, kuriame klasika ir džiazas susilieja taip tampriai, jog ima atrodyti, kad jie net negali egzistuoti atskirai. Oscaro Petersono bičiulis Claude`as Bollingas nuo keturiolikos metų vienoje scenoje grojo su tokiais džiazo korifėjais kaip Lionelas Hamptonas, Royus Elridge`as ir Kenny`s Clarke`as, o meilę klasikai pajuto studijuodamas Nicos konservatorijoje. Nors jo veikla plati - nuo džiazo muzikanto pasirodymų iki muzikos kino filmams kūrybos ir netgi aktorystės, jo reputaciją įtvirtino kompozicijos, sulydančios džiazą ir klasiką. Jos beprotiškai populiarios, o svarbiausia – beprotiškai geros. Ne itin dažnai geras svingas, grakštus melodingumas ir violončelės ekspresija užplūsta ausis vienu metu. Liepos 23 dieną šis neįmanomas junginys bus įgyvendintas.


Liepos 27 dieną po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais džiazo muzikai švęs Fryderyko Chopino 200-ąsias gimimo metines, kūrybingomis aranžuotėmis primindami, kad didžiojo genijaus muzikos nevalia užkonservuoti kanonizuotose interpretacijose. Pavyzdžiui, Lenkijoje susikūrė ištisa F. Chopino džiazinių interpretacijų tradicija: visų kartų ir stilių muzikantai bent vieną kartą atiduoda jam duoklę, o kai kurie netgi specializuojasi būtent ties šio kompozitoriaus kūrinių naujų perskaitymų paieška. Geras kaimynų pavyzdys yra užkrečiamas: projektas „Chopin Jazz Inn“ yra pirmasis tokio pobūdžio bandymas Lietuvoje. Evelina Sašenko (vokalas), Dima Golovanov (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas) ir Andrius Kairys (būgnai) savo profesionalumu ir jautrumu gražiam garsui jau spėjo pelnyti gausybės gerbėjų simpatijas, o liepos 27 dieną ketina išskleisti savo improvizuotą „šopenianą“ visomis įmanomomis spalvomis.


Liepos 30 dieną Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje įvyks net ne klasikos ir džiazo sintezė, o autentiškiausias bossa novos vakaras. Juk bossa nova, kurią įpratome sieti su mažų ansamblių muzikavimu, užgimė kaip didelių orkestrų muzika! Giedrė Kilčauskienė dainuos lydima ne tik džiazo ansamblio, kurį sudaro Andrej Polevikov (fortepijonas), Pavel Žemoitin (perkusija), Darius Rudis (būgnai), Vytis Nivinskas (kontrabosas), bet ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, vadovaujamo profesoriaus Donato Katkaus. Jaukios brazilų dainos - „Girl from Ipanema“, „Desafinado“, „Corcovado“ ir daugybė kitų nuostabių melodijų, pakerėjusių viso pasaulio klausytojų širdis, skambės liepos 30 d. padabintos naujomis aranžuotėmis.

O kol džiazas ir klasika karaliauja vienoje scenoje – nepraleiskime galimybių būti šių žanrų bendrystės liudininkai...
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus