• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Knygos teatras“ pristato spektaklį „Altorių šešėly“

Autorius: Adelė Overlingaitė
2012-05-03 11:07:00

„Knygos teatras“ pristato spektaklį „Altorių šešėly“
Deivio Luko nuotr.
Vinco Mykolaičio Putino romanas „Altorių šešėly“ -  pirmasis lietuvių literatūroje meninio pobūdžio psichologinis – intelektualinis kūrinys, pradėjęs naują kelią lietuvių romano istorijoje. Vincas Mykolaitis Putinas per psichologiškai sudėtingą inteligento charakterį realistiškai vaizduoja kūrybinės asmenybės emocinį ir intelektualinį brendimą, gvildena svarbias dvasinio gyvenimo problemas. Ne veltui būdamas gyvas Vincas Mykolaitis Putinas draudė ekranizuoti ir inscenizuoti taip brangų jam kūrinį. Autorius bijojo, kad ekranizavus ar inscenizavus  knygą „Altorių šešėly“ dings romano subtilumas ir liks tik banali meilės istorija.

Spektaklio kūrėjai tikisi radę formą ir priemones, kaip autentiškai pasakojant meilės istoriją, išsaugoti gilų romano psichologizmą, charakterių subtilumą ir prieštaringumą.

Nors autobiografinis romanas „Altorių šešėly“ parašytas prieš 79 metus jis pralenkė laikmetį ir yra itin aktualus šiomis dienomis, kuomet vyksta skaudus ir atkaklus gyvenimo prasmės, vertybių, identiteto bei savojo kelio ieškojimas.

Spektaklio kūrėjų tikslas išsaugant V. Mykolaičio Putino kalbos grožį, jėgą ir savitumą įrodyti, kad pamatiniai kūrinio konfliktai ne tik nepaseno, bet šios dienos kontekste jie tapo dar aštresni ir skaudesni.

Ne veltui šis kūrinys įtrauktas į  mokyklos programinių  kūrinių sąrašą. Romanas pasižymi unikalia sakinio struktūra ir ypatybėmis. Tai nėra autoriaus autobiografija, tačiau žinant jo kelius ir klystkelius nesunkiai galime jį sutapatinti su Liudo Vasario asmenybe, kuri yra viso kūrinio epicentras. Tai nėra kūrinys apie kunigus, nėra kūrinys apie tai kaip Vasaris atsisako kunigystės. Tai romanas apie žmogaus išgyvenimus.

Romanas „Altorių šešėly – savotiška autoanalizė, kurios metu Liudas Vasaris sprendžia jo gyvenime kylančius uždavinius. Spektaklyje bus akcentuojama žmogaus valios, atsakomybės, sprendimų priėmimo, ar negalėjimo jų priimti problematika.Teatro faktūra ir dinamiškas medžiagos pateikimas gali būti patrauklus jaunajam žiūrovui. Sėkmingai įgyvendinus projektą moksleiviai turės galimybę geriau susipažinti su Vinco Mykolaičio Putino – vieno žymiausių XX a. pradžios poetų ir prozininkų pasaulėžiūra bei perprasti kūrinio genialumą. Glaudžiai bendradarbiaudami su mokytojais sieksime rasti efektyvius būdus bei novatoriškas teatrines formas kaip dar labiau populiarinti kūrinį jaunimo tarpe.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus