• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kviečia „Kavos kultūros dienos 2010“
Autorius: Eli.lt
2010-02-04 14:35:00

flickr.com nuotr.

Vasario 20-21 d. nuo 11 val. Vilniaus prekybos ir pramogų sostinėje „Akropolis“ bus rengiamos „Kavos kultūros dienos 2010“, kurių metu vyks VI-asis Lietuvos kavos ruošimo čempionatas, Lietuvos piešimo ant pieno putos čempionatas ir, be abejo, kavos šventė.

Trečią kartą vyksiančios „Kavos kultūros dienos 2010“ – tai renginys, skirtas ieškantiems geresnės gyvenimo kokybės. Jo tikslas supažindinti Lietuvos gyventojus su kavos vartojimo kultūra bei padėti susiorientuoti ieškant geresnio kavos skonio.

„Pasaulis nežino tokio kavos paruošimo būdo, kai kava, paspaudus mygtuką, paruošiama per 6 sekundes. Mes esame klientai ir mes turėtume norėti gerti gerą kavą“, – sako renginį organizuojančios Ypatingos kavos asociacijos prezidentas Vytautas Kratulis.

Renginyje apsilankę vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę nemokamai paragauti ypatingo skonio kavos, dalyvauti įvairiose akcijose, konkursuose, išmoks degustuoti ir vertinti kavą, sužinos įvairių kavų ruošimo subtilybių.

„Šventės svečiai specialiai surengtame „Šviežios kavos“ aukcione galės įsigyti įvairiausių rūšių kavos. Pasiūlysime įsigyti ir itin egzotiškų, įdomių, retų, pasaulyje aukščiausius įvertinimus pelniusių kavų rūšių. Be to, kadangi tai aukcionas, kavas įsigyti bus įmanoma ir už nedidelę kainą“, – tikino Vytautas Kratulis.

„Kavos kultūros dienų 2010“ metu vyksiantis Lietuvos kavos ruošimo čempionatas yra vienintelis profesionalus kasmetinis kavos renginys. Jame dalyvauja labiausiai patyrę, pajėgiausi ir drąsiausi kavos ruošėjai, dirbantys įvairiausiuose Lietuvos baruose, kavinėse ir restoranuose.

Čempionatas vyks pagal Pasaulio kavos barmenų čempionato taisykles. Jį globoja Europos kavos asociacija (SCAE) bei Pasaulio barmenų čempionatas (WBC). Lietuvos barmenų paruoštos kavos skonį, kokybę, identiškumą ir, žinoma, išradingumą vertins kompetentingi teisėjai iš įvairių pasaulio šalių. Čempionato nugalėtojui atiteks kelionė į Pasaulio kavos barmenų čempionatą, kur jis galės ne tik pretenduoti tapti geriausiu pasaulyje, bet ir pasisemti idėjų bei įgyti naujos patirties. Prizais bus apdovanoti ir antros bei trečios vietų laimėtojai.

Šiemet pirmą kartą planuojama surengti Lietuvos piešimo ant pieno putos čempionatą, kuriame dalyvaus pieno putos techniką įvaldę kavos ruošėjai. Pasak Ypatingos kavos asociacijos prezidento, vos paragavę vienaip ir kitaip sumaišytos „Cappuccino“ kavos, iš karto pajusite skonio skirtumą. Priklausomai nuo to, kaip pieno puta sumaišoma su kava, pasikeičia kavos skonis.

„Šį kartą bus rengiamas piešimo ant pieno putos čempionatas – labiau vizualinis dalykas, kuriuo siekiama nustebinti atėjusį žmogų. Tai, ką barmenui pavyksta sukurti iš pieno putos, rodo jo gebėjimą dirbti su įranga, pienu, kava, galiausiai, tai atspindi jo pasiruošimo lygį“, – pasakojo V.Kratulis.

„Susidomėjimas „Kavos kultūros dienomis“ kasmet vis labiau auga. Praeitais metais sulaukėme labai daug pagyrimų už tai, kad renginys buvo labai gerai organizuotas. Manau, kad šiemet jis bus dar geresnis. Ši šventė yra būtina, nes nėra jokio kito specializuoto renginio, skirto kavai. Šiemet bus rengiami du konkursai, tačiau kitais metais planuojame padaryti dar ir kavos degustatorių konkursą, galbūt kavos virimo „turkoje“ konkursą, kavos su alkoholiu konkursą, dar yra geriausios kavos rinkimai, kurie galbūt įvyks dar šiemet“, – apie ateities perspektyvas kalbėjo V.Kratulis.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus