• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kviečiama prisijungti prie akcijos „Ką Pjūklas atima, tu gali išgelbėti“
Autorius: Power Hit Radio
2009-10-30 15:35:00

„Power Hit Radio“ prisideda prie jau antrus metus iš eilės kino platinimo kompanijos „Acmefilm“ kartu su „Kraujo Donorystės Centru“ bei UAB „Interversija“ inicijuojamos kraujo donorystės skatinimo akcijos „Ką Pjūklas atima, tu gali išgelbėti“. Vakar identiška akcija vyko kaimyninėje Latvijoje. Jos metu kraujo paaukojo 161 latvis, iš kurių 76 tai darė pirmą kartą. Lietuvoje praeitos akcijos metu buvo sulaukta 99 donorų.

„Kraujo donorystės centro“ donorų skyriaus vadovė Rima Ulinskienė „Power Hit Radio“ klausytojams atsakinėjo į pateiktus klausimus, susijusius su baimėmis ir kraujo donorystės mitais.

 „Iš tiesų nemažai žmonių bijo nuo senų laikų likusio mito, kai ši procedūra buvo atliekama daugkartinėmis priemonėmis – užsikrėtimo įvairiomis ligomis. Šiais laikais žmogui skiriamas vienkartinis, uždaras medicininių priemonių paketas. Viskas yra sterialu ir galiu patikinti, kad jokių užsikrėtimų įvykti negali. Kita baimė, kad kraujas nepasieks tų asmenų, kuriems jo labiausiai reikia arba, atvirkščiai, kad išgelbės blogą žmogų. Dėl asmeninių žmogaus savybių ar gyvenime įvykdytų nusikalstamų veikų mes negarantuojame. Medikai pirmiausia gelbėja gyvybę, o jau teisėsauga turėtų rūpintis visu kitu. Be to, pasigirsta vis daugiau nuogastavimų, kad kraujas yra išvežamas iš Lietuvos. Tai visiška netiesa. Mūsų šalies ligoniams jo ir taip trūksta“, – į šokių muzikos hitų Nr.1 radijo stoties klausytojų klausimus radijo eteryje atsakinėjo „Kraujo donorystės centro“ darbuotoja.

Šiandien, spalio 30 dieną, nuo 16.00 iki 21.00 valandos „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje, kino teatruose „Forum Cinemas Kaunas“, „Forum Cinemas Šiauliai“, Panevėžio kino teatre „Forum Cinemas Babilonas“ bei abiejuose „Cinamon“ kino centruose Kaune ir Klaipėdoje pilnametystės sulaukę žmonės galės tapti kraujo donorais. Mainais į suteiktą pagalbą kraujo paaukoję žmonės gaus kino bilietus į „Pjūklo 6“ premjerą.

„Kraujo dažnai nori duoti nepilnamečiai. Tačiau bręstantiems organizmams to daryti negalima. Šiai procedūrai taikomas amžiaus cenzas. Kraujo duoti gali 18-60 metų amžiaus asmenys. Taip pat žmogus turi būti sveikas, nevartoti jokių vaistų, per metus neturėti jokių operacijų. Labai svarbu, kad būtų nepersirgęs tokiomis sunkiomis ligomis kaip gelta, tuberkuliozė ir kt. Dieną prieš kraujo davimą negalima vartoti alkoholinių gėrimų, rūkyti ir reikėtų vengti riebaus maisto“, – pasakoja R. Ulinskienė.

„Power Hit Radio“ savo klausytojus kviečia dalyvauti šiandien vykdomoje akcijoje tapti kraujo donorais ir išgelbėti kitų gyvybes.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus