• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Lietuviškų SMS žinučių lenktynės skatins rašyti taisyklingai
2009-04-16 00:00:00

Eli.lt; Jupiterimages nuotr.

Lietuvos moksleiviai susirungs dėl greičiausiai SMS rašančio moksleivio titulo. Specialiose SMS lenktynėse „Rašyk SMS lietuviškai“ bus siekiama ne tik naujo SMS lietuvių kalba rašymo rekordo, bet ir paminėti Lietuvos vardo tūkstantmetį. Lietuvių kalbą vartoti šiuolaikinėse technologijose kviečia telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ kartu su Lietuvių kalbos institutu, visuomeniniu projektu „Drąsinkime ateitį“ bei projektą palaikančia Švietimo ir mokslo ministerija.

„SMS yra ypač populiarus jaunimo bendravimo būdas – vien „Tele2“ tinkle kasdien išsiunčiama per 2 mln. žinučių. Siekiame paskatinti jaunuolius taisyklingai rašyti jiems priimtinu būdu. Norime pabrėžti, kad šiuolaikinės technologijos, jaunimo kultūra ir tūkstantmetė lietuvybės tradicija puikiai dera tarpusavyje“, – sakė Petras Masiulis, telekomunikacijų bendrovės „Tele2” generalinis direktorius.

SMS lenktynių etapai, kuriuose bus rungiamasi dėl vietos finale, vyks daugiau kaip 50 Lietuvos mokyklų. Čempionato dalyviai mokytojų diktuojamą tekstą privalės parašyti telefone lietuviškais rašmenimis, naudodami didžiąsias raides, kablelius ir taškus. Nugalėtoją lems ne tik SMS rašymo greitis, bet ir nepriekaištingas lietuvių kalbos išmanymas, nes už įveltą klaidą bus skiriamos papildomos dvi baudos sekundės.

„Gyvename nuolat skubėdami, ir jau tarsi įpratome nekreipti dėmesio, kaip rašome žinutes ar elektroninius laiškus – kartais sunkiai galime iššifruoti net tai, ką parašėme patys. Tai turi didelės įtakos ir apskritai kalbos vartojimui, mokytojai neretai skundžiasi, kad modernias technologijas plačiai naudojantys mokiniai nebemoka parašyti sklandaus, bent kiek ilgesnio sakinio. Neužtenka tik per pamokas prisiminti, kad lietuvių kalbos abėcėlėje yra tokių raidžių kaip č, ė, ž“, – sakė Švietimo ir mokslo ministerijos valstybės sekretorius Dainius Numgaudis.

SMS tekstus, susijusius su Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiu, specialiai pirmajam lenktynių etapui parengė Lietuvių kalbos institutas. „Tikime, kad tokios iniciatyvos priartins šimtmečius kurtą kalbą prie šiuolaikinio jaunimo ir taps nuolatine tradicija, skirta aktyviam lietuvių kalbos puoselėjimui“, – nurodė doc. dr. Jolanta Zabarskaitė, Lietuvių kalbos instituto direktorė.

Kiekvienoje mokykloje bus atrinkta po vieną greičiausiai ir be klaidų SMS parašiusį moksleivį. Pirmajame varžybų mokykloje etape bus atrinkta 50 geriausiai pasirodžiusių dalyvių. Čia pat vykstančiame antrajame atrankos etape bus išrinktas greičiausiai be klaidų SMS parašęs moksleivis, kuris savo mokyklai atstovaus lenktynių finale.

Į finalą vyks po vieną moksleivį iš kiekvienos mokyklos. 50 dalyvių iš visos Lietuvos dėl geriausiai lietuviškai rašančio SMS vardo susirungs gegužės pabaigoje.

SMS lenktynių tvarkaraštį ir dalyvaujančių mokyklų sąrašą galima rasti tinklalapyje www.drasinkimeateiti.lt. Pernai vasarą pirmą kartą organizuotame SMS čempionate užfiksuotas pirmas SMS lietuvių kalba rašymo rekordas. Jį pasiekė 16-metis moksleivis Arijus Šukys, SMS parašęs per 1 min. 4,48 s ir nurungęs 42 konkurentus. Šį pasiekimą agentūros „Factum“ atstovai šalies rekordų knygoje registravo pirmą kartą.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus