• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
LNK ir Maltos ordinas pristato projektą „Mums reikia tavęs“
Autorius: LNK
2009-11-03 11:06:00

LNK nuotr.
88-erių Nina Kazurova atveria savo mažyčio buto sovietiniame penkiaaukštyje duris. Visą gyvenimą sinoptike pradirbusi moteris  – visiškai viena. Nei vaikų, nei giminių, nei artimųjų. Dauguma Ninos giminių ir mama žuvo per žemės drebėjimą Tadžikijoje , o prieš 32 metus mirė jos vyras. Vienintelis ištikimas jos lankytojas  - Maltos ordino savanoris, Ninai atnešantis sriubos.  Karšta sriuba Ninai – ne tik maistas, bet ir langas į pasaulį, pokalbiai su savanoriu. Tokių senolių, kurie kasdien sulaukia Maltos ordino savanorių – pusę tūkstančio. O paramos reikia dar daugiau.

Nina leido Maltos ordinui ir LNK jos namuose surengti nedidelę spaudos konferenciją. Ant Ninos lovos prisėdo Maltos ordino ambasadorius grafas Douglas von Saurma-Jeltsch, LNK laidų vedėjas Rolandas Vilkončius, savanoriai, projekto „Mums reikia tavęs“ rengėjai.

 „Esu labai dėkinga ordinui už paramą. Sriuba, sakyčiau, labai skani. Mane kartais net nustebina, kokia skani, - šypsojosi Nina. - Bet man dar labai patinka pabendrauti su Mantu“. Iš tikrųjų Nina beveik neišeina į gatvę ir nebegali gaminti – sveikata labai silpna. Bet ji kasdien turi karšto maisto.

LNK ir Maltos ordinas stengsis, kad laimingų senolių būtų dar daugiau ir lapkritį pradeda didelį projektą „Mums reikia tavęs“. Jis apima kelias akcijas – jau gražias tradicijas turinčią „Kalėdinę sriubą“ ir naują Geriausios labdaros idėjos konkursą, kuriame pakviesti dalyvauti visi 430 000 Lietuvos moksleivių.

„Esame socialiai atsakingas kanalas, ir jau ne vienerius metus remiame savanorystės idėjas. Senas žmogus mūsų visuomenėje pamirštamas, o tokių žmonių, kuriems reikia tavo pagalbos, yra daug“, - sako LNK laidų vedėjas Rolandas Vilkončius.

„Žmonės linkę aukoti vaikams, sunkiai sergantiems. Padėti seneliams nėra populiarus dalykas, bet mes imamės šio didelio darbo. Mūsų visuomenėje reikia įskiepyti pagarbą senatvei. Seni žmonės nusipelnė mūsų kartai. Jiems nereikėtų tiesti mums rankos. Mes pirmi turime jiems ištiesti ranką“, - sakė LNK žurnalistė Giedrė Talmantienė.

LNK televizijoje sekmadieniais po Žinių rodoma speciali laida „Mums reikia savęs“, kurioje pasakojama, kaip gyvena mūsų senukai, kokios pagalbos jiems reikia ir kuo mes galime jiems padėti.

Laidų vedėjai ketina aplankyti 15 miestų, kuriuose bus rengiama akcija „Kalėdinė sriuba“ – gatvėse pilstys sriubą ir prašys aukoti Maltos ordinui.

Projekto kulminacija – tiesioginis trijų valandų koncertas Utenos pramogų arenoje, per kurį bus kviečiama aukoti pinigus, koncertuos žinomiausi Lietuvos atlikėjai ir bus apdovanoti mokiniai, sugalvoję šauniausias labdaros idėjas. Renginį ves Inga Jankauskaitė ir Rolandas Vilkončius. 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus