• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
"Motyvas vertas grieko"
Autorius: Actus Magnus
2011-09-26 16:04:00

Trečiadienį,   rugsėjo 28 d., 18 val. galerijoje "Actus magnus" bus atidaryta Martos Vosyliūtės tapybos darbų paroda "Motyvas vertas grieko". Parodoje dailininkė pristatys pastaraisiais dvejais metais sukurtus paveikslus iš plenerų, vykusių Lentvario Tiškevičių parke, kurį suprojektavo ir įveisė pasaulinio garso prancūzų botanikas ir kraštovaizdžio architektas Eduardas Francua André. Kalnų peizažą atkartojančiame parke įrengta įspūdinga tvenkinių, kaskadų, takų, laiptelių ir grotų sistema.

 

 "Abu plenerai vyko tuo metu, kai parko tvenkiniai užsitraukia maurais, kurių spalva - ypatinga ir sunkiai nusakoma - tarp salotinės ir geltonos. Tokios spalvos dažų tūbelių netgi ne visados būna pirkti. Tuo metu tvenkiniai atrodo kaip į dangų žiūrinčios žalios akys. Tai vadinu gražiu lietuvišku žodžiu "akivaras". Tai ir yra motyvas, vertas "grieko", - aiškindama parodos pavadinimą sako Marta Vosyliūtė. Greta itin tapybiškų Lentvario parko gamtovaizdžių menininkę sudomino "kultūros ir natūros sankirta" -  kaip sugyvena gamta ir žmogus. "Kai kuriuose iš senojo dvaro pastatų yra socialiniai būstai, kurių gyventojai nėra suinteresuoti tvarkyti ir saugoti aplinką, ją niokoja, o pačiame parke apsilankiusiems turistams nėra pastatyta nei vienos (!) šiukšliadėžės. Įspūdinguose gamtovaizdžiuose stovi automobiliai (ką užfiksavau viename iš savo paveikslų), o prie vamzdžių, tvenkinius papildančių švariu vandeniu, vietos gyventojai skalbia drabužius", - pasakoja dailininkė.

 

Nors Lietuvos meno gerbėjams Marta Vosyliūtė labiausiai žinoma kaip scenografė, menininkė jau surengė keletą personalinių parodų, dalyvavo daugybėje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, jos kurti tekstai skelbiami kultūrinėje žiniasklaidoje. Komentuodama savo įvairialypę kūrybinę veiklą, Marta Vosyliūtė sako, kad scenografai kaip ir kiti vienoje komandoje kūrybinį darbą dirbantys menininkai, kurdami tveria bendrą kūrinį, yra priklausomi vienas nuo kito, tad kurdami individualiai, taip tarsi atgauna nepriklausomybę.   "Motyvas vertas grieko" - pirmoji dailininkės personalinė paroda Vilniuje, kurioje pristatoma tik tapyba.

 

 Marta Vosyliūtė baigė Vilniaus dailės akademijos scenografijos studijas, kaip scenografė dirba su įvairiais Lietuvos režisieriais. 2009 m. Baltijos šalių teatrų festivalyje Tartu buvo apdovanota už spektaklio "Dekalogas" scenografiją.    Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

 

Tapybos, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros stovyklas - plenerus "Lentvario parko slėpiniai" (2010 m.) ir "Parkas kaip gyvenimo būdas" (2011 m.) suorganizavo E. F. André klubas Lietuvoje, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, talkinant Lentvario seniūnijai ir kitoms vietinėms organizacijoms. Lentvario dvaro sodybos parkas XIX a. pab. - XX a. pradž. priklausė grafo Vladislovo Tiškevičiaus šeimai. Lietuvoje išliko visi keturi E.F.André sukurti parkai Palangoje, Trakų Vokėje, Lentvaryje ir Užutrakyje, iš kurių Lentvario parkas laikomas brandžiausiu. Specialistai įvardija jį kaip tarptautinės reikšmės kraštovaizdžio architektūros paveldą, unikalų mūsų šalies kraštovaizdyje.

 

Paroda vyks iki spalio 13 d.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus