• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Muzika, gimstanti iš tylos...

Autorius: Agnė Vadlugaitė
2010-06-29 08:00:00

Muzika, gimstanti iš tylos...
Organizatorių nuotr.

„Didelė dalis šiuolaikinės muzikos gimsta iš triukšmo, vargonų muzika – gimsta iš tylos,“ - kalba apie savo puoselėjamą instrumentą vargonininkė Renata Marcinkutė, drauge su profesoriumi Leopoldu Digriu kasmet rengianti didžiulę vargonų muzikos šventę - Kristupo vasaros festivalio ciklą „Sakralinės muzikos valandos“. Kiekvienais metais unikalus „festivalis festivalyje“ suvilioja į Lietuvą virtuozus iš skirtingų pasaulio šalių, pristatydamas plačią tarptautinę vargonavimo meno panoramą. Naujasis ciklas prasideda jau netrukus: nuo liepos 6 dienos iki pat rugpjūčio pabaigos Šv. Kazimiero bažnyčioje aidės didingiausiojo muzikos instrumento gausmas, išsiliejantis dangiškomis melodijomis, įmantriais polifoniniais raizginiais bei spontaniškomis improvizacijomis...

Ciklą atveria Renatos Marcinkutės, Edmundo Seiliaus bei Kristinos Zmailaitės aljansas, jau gerai žinomas publikai kaip darnus ir skoningas trio, žavintis puikiomis programomis bei retos kokybės atlikimu. Liepos 6 d. įvyksiančiame koncerte skambės plataus stilistinio spektro, reikli atlikėjams ir maloni ausiai programa, aprėpianti gražiausius opusus balsams ir vargonams: nuo G. F. Hendelio arijų iki R. Cocciante melodijų iš miuziklo „Paryžiaus katedra“.

Jau daugelį metų svetur įgyvendinanti savo kūrybines ambicijas vargonininkė Irena Budrytė-Kummer, sugrįždama, liepos 13 d. lietuvių publikai atliks rečitalį, atspindintį pilną vargonų muzikos stilistikos spektrą nuo vokiečių baroko iki vėlyvojo prancūzų romantizmo. Dėl „neprilygstamos technikos“ ir „veržlaus, audringo temperamento“ nuolat giriama užsienio kritikų muzikė kiekvieną pasirinktą opusą interpretuoja lengvai ir tiksliai, perprasdama epochos stilių, sušildydama muziką subjektyviu išgyvenimu.

Liepos 20 d. prie vargonų sės Samuelis Kummeris, kviesdamas į XIX a. Vokietiją. F. Mendelssohno ir G. Weizo kūriniai, sukurti specialiai vargonams bei R. Schumanno etiudai fortepijonui su kojų klaviatūra – akinamai turtingas rėmas paties Samuelio Kumerio improvizacijoms, kurios išgarsino jį labiau nei debiutinis albumas, tapęs perkamiausia Vokietijoje klasikinės muzikos kompaktine plokštele.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Gairės: Muzika, vargonai


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus