• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

“Nešk ant rankų” – naujas rekordas Lietuvoje (foto)  1 

Autorius: Lina Lėlytė
2008-05-14 00:00:00

Šeštadienio vakarą vyrai bei vaikinai, nepabūgę permainingo lietingo oro, ant Vilniaus Baltojo tilto nešė savo žmonas, drauges ir koleges. Čia pirmąkart Lietuvoje buvo siekta žmonų nešimo rekordo. Lietuviams tai gan neįprasta sporto šaka, tačiau Suomijoje ji turi gilias tradicijas. Ne veltui šiuo linksmu renginiu buvo pradėta Šiaurės šalių sporto šventė “Heja norden!“, kurią organizuoja Šiaurės šalių tarybos biuras.

Gal iš ties lietuvių vyrai šiek tiek santūrūs ir moters nešimą per tiltą sieja tik su ta vienintele vestuvių diena, nes porų, norinčių prisidėti prie rekordo siekimo, nedaug daug. Vos 21 vienas vyras drįso paimti savo moterį ant rankų ir pernešti per tiltą. Visgi tai – rekordas!

Žmonų nešimas gimė kaip linksma pramoga Suomijoje. Tokios varžybos pirmą kartą buvo surengtos Sonkajarvi miestelyje. Ten nuo 1992 m. vyksta kasmetinis Žmonų nešimo pasaulio čempionatas. Geriausi šių varžybų pasiekimai fiksuojami Gineso rekordų knygoje. Tiesa, dar anksčiau buvo įprasta, jog vyrai, nusižiūrėję merginą kitame kaime, pagrobdavo ją ir bėgdami parsigabendavo namo.

Užfiksavus rekordą, prasidėjo antroji renginio dalis: 14 savanorių porų pasiryžo išbandyti jėgas žmonų nešimo lenktynėse. Jos buvo surengtos beveik pagal suomiškąją tradiciją. Principas liko tas pats: vyras turi nešti moterį ant rankų kuo greičiau. Nors Suomijoje nešimo trasa kiek ilgesnė (253,5m ilgio) ir netgi su kliūtimis, šeštadienį vyrams reikėjo įveikti 100m atstumą. Tiesa, su „natūraliomis“ kliūtimis – po pavasariško lietaus žolė, kuria ir reikėjo bėgti, buvo šlaputėlė.

Ir tai dar ne viskas. Nešama moteris privalo būti ne jaunesnė nei 17 metų ir sverti ne mažiau 49 kg., priešingu atveju vyrui našta atitinkamai papildoma svarmenimis. Tiesa, visos merginos atitiko šiuos svorio “standartus” ir svarmenų neprireikė.

Paprastai vyrai naudoja kelis žmonų nešimo būdus: ant nugaros (šį būdą dažniausiai ir naudojo varžybų dalyviai), ugniagesių būdą (per petį) ir estiškąjį būdą (moteris kaba žemyn galva kojas permetus per vyro pečius ir apkabinusi vyrą per liemenį).

Pirmąją vietą šiose varžybose jauniausi dalyviai: Ieva Genevičiūtė ir Vilgaudas Kaupa. Jie prisipažino, jog spontaniškai nusprendę išmėginti šią sporto šaką. Tiesa, bėgo paskutiniai, o pasirodė geriausiai. Vilgaudas savo merginą reikiamą atstumą nunešė per mažiau 26 sekundes. Jiems atiteko draudimas nuo nelaimingų atsitikimų visiems metams. Buvo apdovanotos ir dar dvi poros – antros ir trečios vietos laimėtojai, visai nedaug atsilikę nuo 14poros. Jie gavo sporto abonimentus sporto klube “Impuls plius”.

Keletas nuotraukų iš renginio:

Beveik jaunavedžiai...

Vyriausi, bet ne prasčiausi

Buvo nešama ir žemyn galva

Nugalėtojai


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
kiss
2008-05-16 11:34:25
nesuprantu zmoniu, kurie dalyvauja tokiose varzybose