• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
„Norvegijos dienos Lietuvoje 2011“ atidarymą paženklino sveiko humoro dozė ir norvegiška muzika
Autorius: Sergejus Tichomirovas
2011-09-12 16:32:00

Penktadienio vakarą prasidėjo daugiau nei mėnesį truksiantis jau antrus metus Norvegijos Karalystės ambasados organizuojamas renginių ciklas „Norvegijos dienos Lietuvoje 2011“. Jį atidarė norvegų kalba parašytos Užupio konstitucijos atidengimas ir būgnų bei tradicinės Norvegijos samių muzikos pasirodymas.

 

Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Leif Arne Ulland džiaugėsi, kad Paupio gatvėje atsirado lenta su Užupio konstitucijos tekstu norvegų kalba.  

 

Užupio konstitucijos dvasia man primena žymaus norvegų literato Thorbjorno Egnerio surašytą „Kardamono įstatymą“, 1955 m. išleistoje garsiojoje knygoje „Kardamono miesto žmonės ir banditai“. Tas įstatymas yra vienintelis galiojantis išgalvotame Kardamono mieste: „Niekada nekvaršink kitiems galvos, būk mielas ir malonus, ką dar tu bedarytum, aš netrukdysiu“. Todėl manau, kad Užupio bendruomenės dvasia yra artima norvegiškai dvasiai , kalbėjo L. A. Ulland. Esu tikras, kad nuo šiol mano šalis atsiųs į šią išskirtinę respubliką, kurioje kiekvienas turi teisę būti laimingas, kur šuo turi teisę būti šunimi, žymiai daugiau drąsių vikingų“.

Pasak Užupio respublikos prezidento Romo Lileikio, svečiai iš Skandinavijos jo vadovaujamoje valstybėje išties yra labai laukiami.

„Norvegija yra tokia didelė, o Užupis yra toks mažas, kad kiekvienam čia užteks vietos” – juokavo Užupio prezidentas.

Po Užupio konstitucijos atidengimo specialiai Norvegijos dienų atidarymui sukurtą programą pristatė būgnininkai – norvegas Rolf Cato Raade ir lietuvis Linas Būda.

 

Didelio renginio svečių dėmesio sulaukė atlikėjo iš Norvegijos Johan Mahtte Skum atliekamos joik – tradicinės samių liaudies dainos. Pasak muzikos istorikų, joik tradicijos yra vienos seniausių Europos muzikos istorijoje.

Antrus metus vykstančiais „Norvegijos dienos Lietuvoje“ renginiais supažindinama su norvegų kultūra, Norvegijos skiriama finansine parama įvairioms iniciatyvoms Lietuvoje įgyvendinti bei Norvegijos verslininkų indėliu į Lietuvos ekonomikos stiprinimą.

Daugiau sužinoti apie „Norvegijos dienos Lietuvoje 2011“ renginius galima oficialioje Norvegijos Karalystės ambasados Lietuvoje interneto svetainėje www.norvegija.lt ir socialinio tinklalapio „Facebook“ puslapyje „Norvegijos dienos Lietuvoje“ (www.facebook.com/Norvegijos).Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus