• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Padėti vienišam žmogui – padaryti stebuklą

Autorius: Pagal vpsc.lt info, Gerda Zemenskaitė
2011-12-28 14:10:00

Padėti vienišam žmogui – padaryti stebuklą
VPSC nuotr.

Šiemet, jau šeštąjį kartą, prieš šv. Kalėdas įvyko valstybinio psichikos sveikatos centro (VPSC) organizuojama Bendrumo akcija: „Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui“. Prie akcijos prisidėti buvo raginami įvairaus amžiaus pavieniai žmonės ir didesnės grupelės. Atsirado nemažai geraširdžių, kurie panoro aplankyti vienišus senukus, neturinčius artimųjų ir kiekvieną dieną braukiančius ašarą ir vis laukiančius ko nors, kas juos aplankytų...


Senatvė aplanko visus, tik visiems ji būna skirtinga. Vieni senoliai gali džiaugtis gausiu anūkų ir proanūkių būriu, kiti gi liūdi dėl užžėlusio kelelio ir tylinčio telefono.


Norėdami bent kiek palengvinti senolių naštą, įvairaus amžiaus žmonės ir grupelės aplankė sergančiuosius. Apžvelkime, ką geraširdžiai Lietuvos žmonės nuveikė senolių labui ir kuo jiems padėjo. Nepamirškite, kad kartais didžiausia pagalba – apkabinimas ir sveikatos palinkėjimas.


Pirmieji, prisidėję prie šios gražios bendrumo akcijos – Panevėžio „Vilties" pagrindinės mokyklos mokinukai ir jų mokytojai. Lietuvių kalbos mokytoja dalijasi šiltomis akimirkomis ir pasakoja, kuo ji su auklėtiniais prisidėjo prie iniciatyvos:


"Atsiradus kompiuteriams ir telefonams baigia sunykti vienas iš žanrų - laiško rašymas. Juk ranka rašyti laiškai ypatingi. Kaip malonu gauti tokį laišką! Todėl lietuvių kalbos pamokose kalbėjome apie laiškų rašymą, nagrinėjomės laiško struktūrą. Ant pasigamintų kalėdinių atvirukų rašėme sveikinimus Šilutės senelių globos namų gyventojams. Tuo pačiu dalyvavome bendrumo akcijoje „Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui“. Mokėmės ant voko taisyklingai užrašyti gavėjo ir siuntėjo adresus (pamokos akimirkos ir kalėdiniai atvirukai). 2011-11-23 vykome į Panevėžio centrinį paštą. Pirmiausia nusipirkome pašto ženkliukus, juos užklijavome ant vokų. Šio pašto darbuotoja Jūratė Baleckienė mums įdomiai papasakojo apie laiško kelią, atsakė į visus mums rūpimus klausimus. Tuomet aprodė ir pašto patalpas. Mes patys turėjome galimybę užsidėti kalėdinį antspaudą ir voką įdėti į Šilutei skirtą langelį.“

2 psl.
Puslapis 1 iš 6KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus