• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Palangos paplūdimyje alų ir čeburekus pakeitė knygos

Autorius: Andrius Petraitis
2012-08-31 10:30:00

Palangos paplūdimyje alų ir čeburekus pakeitė knygos
Knygų dalijimas pajūryje
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus su savo dukra ir kartu su įmonių grupės „Alma littera“ darbuotojais bei jų vaikais paplūdimyje poilsiaujančioms šeimoms nemokamai dalijo knygas. Tai - „Alma littera“ projekto „Augu skaitydamas“ iniciatyva, kurios metu gyventojai raginami turiningai leisti laisvalaikį su knyga, skatinti vaikus skaityti ir kartu atrasti skaitymo džiaugsmą.

Akcijos metu jos iniciatoriai domėjosi, kaip miesto svečiai leidžia savo laisvalaikį atostogaudami, kiek laiko poilsiaudami skiria knygoms, ar ragina vaikus skaityti, ar skaito kartu su jais.

„Vaikystėje labai mėgau skaityti knygas, jos padėjo formuoti mano pasaulėžiūrą. Į rankas knygą mielai imu ir dabar. Gaila, kad šiandien informaciją, kurią vaikams gali suteikti grožinė literatūra, neretai užgožia kompiuteriniai žaidimai, televizorius, todėl savo septynmetę dukrą nuolat skatinu skaityti. Siūlau visiems tėvams, auginantiems mokyklinio amžiaus vaikus, kartu laisvalaikį leisti ne prie kompiuterio, o su knyga rankose. Juk skaitymas skatina mąstyti, lavina vaizduotę, ugdo kalbos kultūrą, gerina rašybos įgūdžius ir tokiu būdu padeda užsitikrinti geresnę ateitį. O neskaitantys vaikai dažnai pasiekia prastesnių mokymosi rezultatų ir turi mažiau galimybių siekti užsibrėžtų tikslų“, - teigė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Akciją organizavusios įmonių grupės „Alma littera“ atstovas spaudai Andrius Petraitis pasakojo, kad ši idėja kilo iš bendrovės vizijos paversti Lietuvą labiausiai skaitančia šalimi Europoje.

„Vasara – atostogų metas, kai gyventojai turi daugiau laisvo laiko, kurį gali skirti skaitymui. Norime paskatinti atostogaujančias šeimas nepamiršti knygų bei stengtis sudominti jomis vaikus, nes skaitymo įprotis, išugdytas vaikystėje, padeda lavintis ir tobulėti ateityje. Būtent todėl prie akcijos prisidėti ir pakvietėme merą – svarbiausią miesto žmogų, kuris, tikimės, padės tiek tėveliams, tiek patiems vaikams suprasti, jog žinomiems, daug pasiekusiems žmonėms knyga yra neatsiejama prasmingo laisvalaikio dalis“, - apie akcijos sumanymą pasakojo A. Petraitis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus