• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Penktoji „Tebūnie naktis!” - menininkus ir žiūrovus užbūrusi nakties magija

Autorius: Daina Urbanavičienė
2011-06-25 14:06:00

Penktoji „Tebūnie naktis!” - menininkus ir žiūrovus užbūrusi nakties magija
Tebūnie naktis organizatorių archyvo nuotr.

Daugiau kaip 100 organizacijų, 400 menininkų ir būrio kultūros savanorių geranoriškumo dėka šiemet iš birželio 18 į 19 d. Vilniuje penktą kartą karaliavo tradicinė šventė „Tebūnie naktis!”. Geros kultūringai naktinėjančių lankytojų nuotaikos nesugadino nei lietus, nei prie daugelio meno erdvių nusidriekę eilės. Šįkart “Tebūnie naktis!” pakvietė rinktis iš rekordinės – daugiau nei 100 nemokamų renginių - įvairovės. Nuo teatro spektaklių iki religinės adoracijos bažnyčioje, nuo klasikinės muzikos koncertų iki elektroninio šėlsmo per naktį, nuo ekstremalių triukų iki ramių ekskursijų muziejuose ir sostinės gatvėse bei parkuose.

Ankstyvą vakarą prasidėjusį lietų įvairiausio amžiaus žmonės pasitiko “apsiginklavę” įvairiaspalviais skėčiais, botais bei lietpalčiais, tad dangui neliko nieko kita kaip po poros valandų pasiduoti ir užsukti kranelį. Kai kurių renginių po atviru dangumi programos buvo pavėlintos, o šiltame ir gaiviame vasaros ore kultūros nakties erdvės iki pat aušros šurmuliavo nuo lankytojų gausos. Penktają kultūros naktį aplankė daugiau kaip 100 000 žmonių

Penktojoje kultūros naktyje pirmą kartą vėlyvą vakarą duris lankytojams atvėrė visi pagrindiniai sostinės teatrai (Nacionalinis, Jaunimo, Rusų, Mažasis, Lėlės, Keistuolių), į specialias programas naktį pakvietė “Meno fortas”, “Menų spaustuvė”.  Tiesa, patekti į spektaklius ir teatralizuotus koncertus patekti pavyko toil gražu ne visiems. Eilės nusidriekė ir prie rimtosios muzikos koncertų erdvių - Kazimiero ir Onos bažnyčių, Valdovų rūmų prieigų, Lukiškių aikštės, nuo jaunimo lūžo ir Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje įsikūrusi muzikos erdvė “Soulcatcher”, kurioje koncertavo “Solo ansamblis”, muzikos studijas Liverpulyje baigusi dainininkė Rasa Bubulytė ir elektroninės muzikos atstovai. R. Bubulytė, pati grįžusi namo tik 6 ryto, džiaugėsi galimybe sudalyvauti kultūros naktyje ir kaip atlikėja, ir kaip žiūrovė: “Mums labai patiko dalyvauti šiame renginyje. Susirinko daugybė žmonių, kurie kitomis progomis ir nebūtų mūsų išgirdę. Apskritai atmosfera buvo puiki, džiugino publikos įvairovė – atėjo net klasiokų tėvai, kurie gyvena Utenoje. Pati kultūros nakties idėja šauni - Vilniaus senamiestis kompaktiškas ir suteikia galimybę užmesti akį į kone visus programos renginius. Smagu matyti šeimas, po vidurnakčio vaikštančius po miestą su mažyliais vežimėliuose”.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus