• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Prie Kauno "Akropolio" kyla "Olialia" ledo rūmai (foto)
Autorius: Virginija SABUTYTĖ, respublika.lt
2009-12-04 13:47:00

Kimmo Frosti, V. Purio nuotr.
Ketvirtadienį prie Kauno "Akropolio" pramogų ir prekybos centro (iš Grunvaldo alėjos pusės) prasidėjo unikalaus projekto - rūmų iš tikro ledo - įgyvendinimo darbai. "Olialia" vardu pakrikštyta įspūdinga ledinė pilaitė visu gražumu suspindės sekmadienio vidurdienį - tądien įvyks "Olialia" ledo rūmų atidarymo šventė.
 
"Šis išskirtinis Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse pirmą kartą realizuojamas projektas - dovana ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai artėjančių švenčių proga, - "Vakaro žinioms" kalbėjo Kauno "Akropolio" pramogų ir prekybos centro valdytojas Vladimiras Kononenka. - Įspūdingas statinys be diskusijų pavadintas "Olialia" vardu, nes tai asocijuojasi su grožiu, jaunyste, progresyvumu. Rūmuose veiks "Olialia pizza" ledo baras, kuriame kauniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis kalėdiniais "Olialia pizza" kokteiliais, "Olialia" kola ar "Olialia" ledais. Juos aptarnaus žaviosios "Olialia pizza" darbuotojos."

Pasiūlymas tapti ledo baro operatoriumi Kauno "Akropolyje" veikiančios picerijos "Olialia pizza" vadovei Dainai Rupšienei buvo netikėtas, bet džiugus.

"Tai iššūkis, kuriam kolektyvas jau tinkamai pasiruošė, - patikino ji. - Specialus kalėdinis baro meniu maloniai nustebins visus lankytojus."

Ledo rūmų statybos darbams vadovauja ledinių skulptūrų kūrimo asas iš Suomijos Kimmo Frosti. Jo komandoje - specialistai iš Latvijos, Suomijos ir Austrijos.

"Aš ir mano kolegos unikalius statinius iš ledo - rūmus, ledo skulptūrų parkus, saunas ir t. t. - esame sukūrę įvairiausiose pasaulio šalyse - beveik visoje Europoje, taip pat Amerikoje, Kanadoje, - didžiavosi skulptūrų iš ledo statybos bendrovių Latvijoje ir Suomijoje vadovas K.Frosti. - Pirmuosius kūrinius iš ledo pastatėme prieš dešimt metų, taigi galime pasigirti turį pakankamai patirties ir praktikos."

Erdviai, šešių metrų aukščio ledo pilaitei su įspūdingo grožio šventine kalėdine atributika suręsti reikės maždaug 70 tonų specialaus ledo, kurio luitai, sveriantys po 150 kilogramų, atgabenti iš Lenkijos. Šie ledo blokai vienas su kitu sujungiami specialiu sausu ledu, viduje padedančiu išlaikyti kuo žemesnę temperatūrą.

"Olialia" ledo rūmų atidarymo šventė numatyta šį sekmadienį, 13 valandą. Joje žada dalyvauti "Olialia" mergaitės, taip pat grupės "Olialia pupytės" narės. Jeigu oro temperatūra bus gerokai aukščiau nulio, ledo rūmų autoriai panaudos specialią ledo blokų šaldymo įrangą. Unikalus statinys praeivių akis džiugins iki sausio 6 dienos.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus