• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Projektas „Išjunk!” skatins taupyti energiją

Autorius: Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
2009-11-20 08:00:00

Projektas „Išjunk!” skatins taupyti energiją

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato projektą „Išjunk!”, kuriuo Lietuvos gyventojai  skatinami taupyti energiją buityje. Projektą sudaro edukacinė elektros energijos taupymo paroda, kuri bus eksponuojama Vilniaus ir kitų miestų viešosiose erdvėse, bei šiam projektui sukurta internetinė elektros energijos taupymo skaičiuoklė. Projekto „Išjunk“ tikslas - pateikti žmonėms konkrečių praktinių patarimų apie galimybes  sumažinti elektros vartojimą, tokiu būdu sutaupyti ir prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Projekto „Išjunk!” simbolis – iki raudonumo įkaitęs elektros kištukas, tarsi simbolizuojantis be reikalo elektros lizde laikomo kištuko protestą. Edukacinėje parodoje, kuri nuo šiandien iki sekmadienio bus eksponuojama V. Kudirkos aikštėje sostinėje (Gedimino pr. 7), pateikiami patarimai, kaip pakeitus elgesį su dažniausiai buityje naudojamais elektros prietaisais jie suvartotų žymiai mažiau elektros.

„Jei prietaiso kištukas yra įjungtas į elektros lizdą, vadinasi šis prietaisas jau naudoja elektrą. Net stalinė lempa, palikta įjungta į lizdą, sunaudoja 0,01 W energijos. Tik ištraukę iš lizdo elektros kištuką galime būti tikri, kad prietaisas elektros nebenaudoja“, - sako VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ aplinkosaugos ekspertas Justinas Kilpys.

Projekto organizatoriai tikisi atkreipti vartotojų dėmesį į elektros energijos švaistymą suteikdami galimybę suskaičiuoti, kiek pinigų yra išleidžiama veltui. Šiuo tikslu sukurta speciali elektros energijos taupymo skaičiuoklė http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/apie_skaiciuokle_lt.htm, kurioje interneto vartotojai galės paskaičiuoti, kiek galima sutaupyti keičiant kasdieninius įpročius.

Didelė dalis Lietuvos gyventojų neskiria dėmesio elektros energijos suvartojimo mažinimui, tą rodo tyrimai. 2008 m. atlikto tyrimo, kuriuo buvo siekiama nustatyti ES šalių gyventojų požiūrį į klimato kaitos problemą, duomenimis 60 proc. mūsų šalies gyventojų nieko nedaro, kad sumažintų elektros energijos suvartojimą namuose. 63 proc. Lietuvos gyventojų patys asmeniškai nesiima veiksmų, kurie padėtų kovoti su klimato kaita. „Siekiame, kad ši situacija keistųsi. Taupydami energiją  ne tik mažiname išlaidas už elektrą, bet ir saugome aplinką. Kiekvienas galime asmeniškai kontroliuoti savo paliekamą CO2 „pėdsaką” ir taip prisidėti prie kovos su klimato kaita, - sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas spaudai Jurgis Vilčinskas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus