• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Rugsėjo pirmąją Vilniuje bus išrinktas šauniausias pirmokas

Autorius: Lina Navickaitė
2011-08-31 17:14:00

Rugsėjo pirmąją Vilniuje bus išrinktas šauniausias pirmokas
123rf.com

Rugsėjo 1-ąją, ketvirtadienį, Vilniuje pirmą kartą organizuojami „Šauniausio pirmoko rinkimai“. Prekybos ir pramogų centre „Ozas“ vyksiančiame renginyje susirungsiantiems vaikams ypač pravers drąsa ir gebėjimas laisvai bendrauti. Šiais bruožais, pasak pradinių klasių pedagogų, dabar pasižymi dažnas pirmokas, tačiau daugeliui trūksta elementarių kasdienio gyvenimo žinių bei savarankiškumo.


„Nėra sutariama, ar ir kaip vaikas turėtų būti pasiruošęs mokyklai. Vieni tėveliai mano, kad mokykla – kaip tik ta vieta, kurioje turėtų būti pasirūpinta vaiko ugdymu, o kiti dar ikimokyklinuką veda į įvairias lavinimo įstaigas. Tuomet mes, mokytojai, susiduriame su dilema, kai klasėje atsiranda skirtingo lygio ir pasiruošimo vaikų grupės“, – teigia pradinių klasių mokytoja Rita, konsultuojanti tėvelius prekybos ir pramogų centre „Ozas“ veikiančioje mokyklinių prekių mugėje.


Pasak jos, pastarųjų metų patirtis rodo, kad didžioji dalis pirmokėlių mokyklą lankyti pradeda jau mokėdami skaityti, tačiau dažnai neturi elementarių kasdienio gyvenimo žinių, negeba pasirūpinti savimi. „Svarbiausia ugdyti vaiko socialinius įgūdžius, kad jis būtų kuo savarankiškesnis. Tiesa, svarbu pastebėti ir tai, kad dabar pirmokėliai – labai drąsūs ir laisvai bendrauja“, – sako pradinių klasių mokytoja.


Būtent šios savybės ir bus svarbios varžantis dėl šauniausiojo pirmoko vardo – 12 originaliausiai prisistačiusių finalistų atliks užduotis pastabumui ir greičiui, spręs linksmosios matematikos uždavinius, turės gražiai užrašyti savo vardą. Finalistus vertins renginio žiūrovai, o „Šauniausiam pirmokui“ ir jo tėveliams atiteks 500 Lt „Ozo“ dovanų kuponas.


Šventinį mokslo metų pradžios savaitgalį, rugsėjo 1–4 d., „Oze“ taip pat vyks „Laisvalaikio užimtumo mugė“, skatinanti kūrybingą ir aktyvų vaikų laisvalaikį – jos metu prisistatys ir apie savo veiklą pasakos apie 30 Vilniuje veikiančių laisvalaikio, sporto, meno ir pramogų klubų bei mokyklėlių.


Daugiau informacijos apie renginius ir registracija į „Šauniausio pirmoko“ rinkimus – internete adresu www.gudruciumiestas.lt.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus