• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Sausio 13-ąją pamokos mokyklose prasidės pilietine akcija
2009-01-12 00:00:00

"Gamma" nuotr.
Šių metų sausio 13 dieną pamokos mokyklose prasidės Laisvės gynėjų dienai paminėti skirta pilietinė akcija "Atmintis gyva, nes liudija". Jos metu ? 8.00 valandą ? beveik 200 mokyklų bus užgesinama šviesa ir visose languose dešimčiai minučių ? uždegamos atminties žvakutės. Jos primins dramatiškas dienas, kai Lietuvos visuomenė vienijama aukštesnių tikslų ir idėjų apgynė savo nepriklausomybę. „Žmonės ne dėl skanesnio kąsnio ar patogesnio gyvenimo buvo pasiryžę paaukoti savo gyvybes“,? sakė Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktorius Ronaldas Račinskas.
 
Laisvės gynėjų dieną ketinamos uždegti žvakės simbolizuoja pagarbą žuvusiems, apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą. Anot R. Račinsko, 1991 m. sausio 13 d. viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje. „Tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis susitelkusi pilietinė visuomenė apgynė valstybės nepriklausomybę. Tačiau tada sprendėsi ne tik Lietuvos likimas: nuo to priklausė visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis“, ? sakė jis.

Anot R. Račinsko, materialiniais rūpesčiai užsiėmusi visuomenė užmiršo, o jaunoji karta nepakankamai suvokia šią dieną apgintų vertybių – laisvės ir nepriklausomybės – svarbos. "Valstybė ir visuomenė be vertybių ir pagarbos savo istorijai yra silpna ir neatspari iššūkiams. Tikimės, kad mūsų organizuojama pilietinė akcija prisidės prie brandžios istorinės atminties formavimo moksleivių tarpe“.

Tarptautinė komisija pilietinę akciją "Atmintis gyva, nes liudija"organizuoja jau antrus metus ir siekia, kad ji taptų visuotine ir tradicija. Ši akcija jau spėjo sulaukti didelio mokyklų susidomėjimo. Į kvietimą joje dalyvauti atsiliepė ne tik didžiųjų Lietuvos miestų mokyklos, bet ir miestų bei mažų miestelių mokyklų bendruomenės. Pilietinėje atminimo akcijoje jau pareiškė norą dalyvauti beveik 200 mokyklų iš įvairių Lietuvos miestų. Akcijos dalyvių skaičius nuolat didėja. Anot I. Vilkienės, toks aktyvumas rodo, jog Sausio 13-osios įvykių atmintis ir įprasminimas tebėra aktualus šiandien.

 

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus