• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Savaitgalį bus siekiama naujo SMS rašymo rekordo
2009-05-15 00:00:00

Eli.lt; Jupiterimages nuotr.

Šį šeštadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, vyks jau antrą kartą Lietuvoje rengiamų PILDYK SMS lenktynių finalas. Finalinės rungtynės vyks Paskutinio skambučio šventėje, kurioje dalyvaus žinomi atlikėjai ir išskirtiniai svečiai.

Dėl čempiono vardo rungsis 48 greičiausiai SMS rašantys moksleiviai iš visos Lietuvos, o geriausią rezultatą pasieksiantis moksleivis pretenduos įsiamžinti Lietuvos rekordų knygoje. Praėjusiais metais vykusių varžybų metu tai pavyko kėdainiškiui Arijui Šukiui, SMS žinutę nusiuntusiam per 1 min. 4,84 s – šis rezultatas tapo oficialiu Lietuvos rekordu.

„Viliamės, kad šiųmetiniame PILDYK SMS lenktynių finale bus užfiksuotas ir į šalies rekordų knygą įrašytas dar geresnis pasiekimas. Kova turėtų būti įtempta, nes atrankiniuose turuose net trys moksleiviai viršijo dabartinį greitojo SMS rašymo rekordą“, – sakė Renata Bernotaitė, „Pildyk“ prekės ženklo vadovė.

Iki šiol atrankiniuose etapuose geriausią rezultatą pasiekė Vilniaus Užupio gimnazijos moksleivė Marija Dagytė, SMS žinutę parašiusi per 57 sekundes. Nuo jos nedaug atsiliko Klaipėdos „Baltijos“ vidurinės mokyklos moksleivė Modesta Žemgulytė (1 min. 2 sek.) ir Šilutės 1-osios gimnazijos atstovė Aurelija Rogaitė (1 min. 3 sek.).

Šiemetinėse balandžio-gegužės mėnesiais vykusiose SMS lenktynių atrankos varžybose iš viso rungėsi per 5 tūkstančius moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyviausi buvo vilniečiai ir klaipėdiečiai – šeštadienį finale jų dalyvaus po tris. Į finalą iškopė po vieną geriausiai savo miesto mokykloje pasirodžiusį moksleivį.

Dėl greičiausiojo titulo finalistai varžysis rašydami tekstą: „Ančiasnapis – tai monotipinės ančiasnapių genties žinduolis. Tai unikalus Australijos žemyno gyvūnas, turintis panašų į anties snapą, plėvėtas kojas ir panašią į bebro uodegą“.

Siekdami geriausio rezultato, dalyviai privalės rašyti be klaidų – už praleistą ar klaidingai parašytą raidę, nepadėtą tašką ar kablelį bus pridedamos papildomos sekundės. Taip moksleiviai skatinami rašyti taisyklinga lietuvių kalba, o PILDYK SMS lenktynėse siekiama pabrėžti tūkstantmetės lietuvybės tradicijos, jaunimo kultūros ir šiuolaikinių technologijų darną.

PILDYK SMS lenktynių nugalėtojas bus apdovanotas 10 tūkstančių litų čekiu, 500 litų vertės „Pildyk“ sąskaitos papildymu ir mobiliuoju telefonu „Nokia N79“. Antrąją ir trečiąją vietas užėmusiems dalyviams atiteks 500 litų ir 300 litų vertės „Pildyk“ sąskaitos papildymai.

Lietuvių kalbą vartoti šiuolaikinėse technologijose kviečia telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ kartu su Lietuvių kalbos institutu, visuomeniniu projektu „Drąsinkime ateitį“ bei projektą palaikančia Švietimo ir mokslo ministerija.

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus