• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Savaitgalį - Lietuvos kavos ruošimo čempionatas!  1 

2009-02-04 00:00:00

Savaitgalį - Lietuvos kavos ruošimo čempionatas!
Eli.lt info.

Artėjantį savaitgalį pramogų centras „Panorama“ pakvips kava. Šeštadienį ir sekmadienį vyksiančiame Lietuvos kavos ruošimo čempionate rungsis geriausi ir drąsiausi kavos ruošėjai-barmenai iš populiarių šalies kavinių ir restoranų. Dalyvių pasirodymų eilę lėmė laiminga dainininkės ir televizijos laidų vedėjos Rūtos Lukoševičiūtės ranka.

„Prisipažinsiu, kad man gera dienos pradžia – tai stiprios, aromatingos juodos kavos puodelis. Kadangi esu didelė kavos mėgėja, tai su malonumu paragaučiau kad ir kiekvieno konkurso dalyvio ruoštos kavos“, – šypsojosi R. Lukoševičiūtė.

Dėl geriausiai Lietuvoje kavą ruošiančio meistro vardo ir teisės atstovauti Lietuvai pasauliniu lygiu JAV šiemet rungsis 19 dalyvių – dvigubai daugiau nei pernai. Burtai nulėmė, kad čempionatą pradės pernai jame dalyvavęs Adomas Jablonskis, antroji – pernykštė III vietos laimėtoja Kristina Biriukaitė.

„Praėjusiais metais pasisemti reikalingos patirties nuvykau į pasaulio kavos ruošimo čempionatą, kuris vyko Danijos sostinėje Kopenhagoje biželio 19-22 d. Be to, daug konsultavausi ir treniravausi su daugkartiniu Lietuvos  kavos ruošimo čempionu Sauliumi Simonavičiumi“, – sakė K. Biriukaitė, neslepianti noro šiemet iškovoti pirmąją vietą. Pasak jos, nors tie, kas pasirodo pirmi, patiria didžiausią jaudulį, kartu jie turi ir daugiausia galimybių padaryti įspūdį dar nepavargusiems teisėjams.

Čempionatas vyks pagal pasaulio kavos barmenų čempionato taisykles, o jo dalyvius, per 15 minučių paruošusius po keturis espresso, kapučino ir savo paties sukurtus kavos gėrimus, vertins trys pasaulinio lygio teisėjai iš užsienio. Geriausiojo vardas atiteks skaniausiai, kokybiškiausiai ir išradingiausiai kavą paruošusiam dalyviui.

Čempionato metu apsilankę svečiai originalaus skonio ir pasaulyje pripažintos kavos už prieinamą kainą galės įsigyti aukcione „Šviežia kava“, degustacijose išbandyti įvairiausių jos rūšių, o atsakius teisingai į klausimą apie kavą laimėti vertingų prizų.

Savaitgalį kavos kultūros dienų lankytojai bus kviečiami prisijungti ir prie iniciatyvos „Nemokėk už prastą kavą“, skatinančios kelti kavos kokybę kavinėse. Šventinį skambesį kavos kultūros dienoms suteiks afrikietiškų būgnų skambesys su grupe „L'Afrika“. Savo kavą pristatys ir ja lankytojus vaišns „Coffee Inn“, „Šviežia kava“ bei „Kavos bankas“.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Kavos megeja
2009-02-05 01:33:23
O tai kodel savo kavos nepristatys kavos restoranu tinklas "Double Coffee"??? Neturi tam lesu ar isivaizduoja jau esas gerai zinomas kad ir reklama nebereikalinga?