• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šeštosios „Kultūros nakties” metu miegoti galėsite tik su leidimais

Autorius: Ada Paukštytė
2012-06-11 08:10:00

Šeštosios „Kultūros nakties” metu miegoti galėsite tik su leidimais

Naktį iš birželio 16 į 17 d. Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kvies šeštoji „Kultūros naktis“, kurios tradicija gyvuoja menininkų iniciatyvumo dėka. Nuo šeštos vakaro iki  antros nakties sostinės meno mekose ir po atviru vasaros dangumi šurmuliuos beveik pusantro šimto įvairiausių kultūrinių renginių.


Tarp pristatomų projektų puikuojasi tiek „Kultūros nakties“ lankytojų pamėgti tradiciniai renginiai, tiek kūrybinės premjeros. Viena jų – Kauno „Psilikono“ teatro naujas spektaklis „Išplėšk sielą“ pagal Oscar Wilde pasaką „Žvejys ir jo siela“. Šiuo projektu kūrėjai siekia eksperimentų su žmogaus kūnu fone apčiuopti sielą – atskirti ją nuo kūno ir ištirti jos svorį šiandienos pasaulyje. Tam pasitelkiamos miniatiūrinės silikono lėlės, vaizdo projekcija ir gyvą muzika, kurią „Kultūros naktyje“ atliks grupė iš Maskvos „Jazzator”. Po debiuto Vilniuje, pasaulinė spektaklio premjera įvyks tarptautiniame gatvės teatro festivalyje Olandijoje. 


„Kultūros nakties“ organizatoriai džiaugiasi, kad projektas kasmet įgyja vis ryškesnį tarptautinį atspalvį. Projekte aktyviai dalyvauja užsienio šalių kultūros institutai ir ambasados – šiemet  jų gretas papildė Čekijos ir Nyderlandų atstovai. Sėkmingą tarptautinį menininkų bendradarbiavimą tęsia Prancūzų institutas, įsikūręs  Vilniuje. Šiais metais žiūrovai turės galimybę pamatyti XX a. pradžioje Lietuvoje kūrusio, lėlinės animacijos pradininku tituluojamo Vladislavo Starevičiaus filmų retrospektyvą. Naują garso takelį jai ruošia Prancūzijos pianistas Jacques Cambra, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“ ir  muzikantų Vytauto Labučio bei Remigijaus Rančio duetas. „Kultūros naktyje“ svečiuosis ir pati legendinio animatoriaus anūkė – p. Léona-Béatrice Martin Starewitch.


 Įspūdingą programą rūmuose ant Tauro kalno pristatys Japonijos agentūra „Yukari“, bendradarbiaudama su Japonijos ambasada Lietuvoje. Joje bus galima susipažinti ne tik su tradiciniais japonų kovos menais, šokiais, amatais, bet ir gėrėtis kimono paroda, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su neatrasta Japonijos kultūra.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus