• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Šią savaitę lietuviškais filmais prasideda "Kinas mieste, miestas kine”
Autorius: "Kinas mieste, miestas kine” info.
2009-06-16 08:40:00

Jupiterimages nuotr.

Visą vasarą truksiantis miestą ir kiną jungiantis projektas "Kinas mieste, miestas kine” prasideda jau šį trečiadienį. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje birželio 17 ir 18 dienomis bus rodomi lietuviški filmai.

Trečiadienį 21.30 val. vilniečiai ir miesto svečiai išvys lietuvių kino klasiką: Vytauto Žalakevičiaus sukurtą filmą "Adomas nori būti žmogumi”. Ketvirtadienį kino peržiūros tęsis su Romo Lileikio ir Stasio Motiejūno filmu "Aš esu”.

„Lietuvių kino klasiką pristatysime Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje neatsitiktinai - muziejus turi sukaupęs išties unikalios ir išsamios informacijos apie kiną Lietuvoje. Džiaugiamės galėdami rodyti žymius lietuvių kino klasikos darbus būtent šioje sostinės vietoje, kur kiekvienas žiūrovas galės pajausti pulsuojančią lietuviško kino dvasią", - teigė VšĮ „Meno avilys”, organizuojančios kino peržiūras, direktorė Lina Kaminskaitė - Jančorienė.

Visus projekto „Kinas mieste, miesas kine" filmus vienija miesto tema. Taigi ir filme "Adomas nori būti žmogumi” iš Kauno kilęs režisierius V.Žalakevičius su meile atkuria gimtojo miesto atmosferą. Filme pasakojama apie lietuviškos tarpukario provincijos jaunuolį Adomą, kuris atvyksta į laikinąją sostinę norėdamas "būti žmogumi". Jis svajoja išvažiuoti drauge su mylima mergina Liuce į egzotišką užjūrio miestą, tačiau visos svajonės sudūžta, atsitrenkusios į tikrovės sieną.

Pasak kino kritiko Sauliaus Macaičio, "Adomas nori būti žmogumi” - pirmasis meniškai vientisas ir reikšmingas lietuvių vaidybinis filmas. Buitiniame to laiko sovietų kino fone „Adomas nori būti žmogumi" darė nelauktą grynai europinio filmo įspūdį.

Ketvirtadienį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje bus rodomas jautrus vaidybinis Romo Lileikio ir Stasio Motiejūno filmas „Aš esu". Filmas pasakoja apie audringos dramatiškos vaizduotės berniuką Joną, kuris siurbia į save aplinkui kunkuliuojantį miesto gyvenimą, matydamas kai kuriuos žmones keliais veidais. „Aš esu" - tai filmas tai ne vien apie ankstyvą Jonuko bei visos lietuvių tautos įsisąmoninimą. Ekrane regime dar vieną visavertį personažą - tai gyvybe trykštantis Vilniaus senamiestis.

Kino peržiūros Vilniuje vyks kiekvieną vasaros trečiadienį ir ketvirtadienį. Kaune, kuriame "Kinas mieste, miestas kine” startuos liepos 14 dieną, kino peržiūros vyks kiekvieną antradienį. Visi renginiai nemokami.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus