• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
SMS lenktynių finale rungsis SMS rašymo rekordininkas bei brolis ir sesuo
2009-04-28 00:00:00

PILDYK
Į PILDYK SMS lenktynių finalą pateko praėjusių metų lenktynių čempionas, Lietuvos SMS rašymo rekordininkas Arijus Šukys iš Kėdainių. Įpusėjus čempionatui paaiškėjo ir stipriausi rekordininko konkurentai – brolis ir sesuo iš Klaipėdos Dainius ir Aistė Vitkevičiai.

D. Vitkevičiaus SMS parašymo laikas bendroje įskaitoje yra geriausias tarp finalistų, tačiau patekti į finalą jam pavyko ne iškart. Klaipėdoje vykusiame varžybų etape D.Vitkevičių pranoko jo sesuo Aistė.

A. Vitkevičiūtė SMS parašė per 1 min. 12 sekundžių ir laimėjo varžybas Klaipėdoje. Keturiolikmetė per dieną išsiunčia per 300 SMS, todėl specialiai varžyboms ji nesuruošė. Klaipėdos „Baltijos“ vidurinės mokyklos moksleivė draugams ir pažįstamiems SMS rašo lietuviškais rašmenimis, mergina ragina taisyklingai rašyti ir savo draugus.

Iš vieno varžybų etapo į finalą patenka tik vienas moksleivis, todėl D. Vitkevičius, norėdamas patekti į finalą, buvo priverstas vykti į varžybas gretimame mieste – Palangoje. Čia jam pavyko ne tik nugalėti, bet ir pademonstruoti geriausią šių metų PILDYK SMS lenktynių rezultatą: D. Vitkevičius užduotį įvykdė per 1 min. 7 sekundes.

Aštuoniolikmetis teigė, kad taisyklingai kalbėti ir rašyti stengiasi visuomet. SMS lenktynės moksleiviui yra ne tik pramoga, bet ir galimybė artėjant egzaminams pasikartoti lietuvių kalbos skyrybos bei rašybos taisykles.

Praėjusių metų nugalėtojas Arijus Šukys turnyrinėje lentelėje yra antras. Kėdainių Mikalojaus Daukšos mokyklos moksleivis nuo lyderio atsiliko tik sekunde, užduotį įvykdęs per 1 min. 8 sekundes.

Praėjusių metų PILDYK SMS lenktynių finale A. Šukys pasiekė Lietuvos SMS rašymo rekordą ir laimėjo 10 000 litų prizą. Šią sumą septyniolikmetis skyrė muzikai – įsigijo gitarą bei įrangą koncertams ir garso įrašams. Agentūros „Factum“ atstovai pernai užfiksavo Arijaus Šukio pasiektą Lietuvos SMS rašymo rekordą – 1 min. 4,48 sekundės.

PILDYK SMS lenktynių atrankiniai turai jau įvyko 22-jose Lietuvos mokyklose, kur susirungė per 2 000 moksleivių ir buvo atrinkti 22 finalistai. Iš viso dėl geriausiai lietuviškai SMS rašančio vardo gegužės 16 d. Vilniuje susirungs 50 moksleivių iš visos Lietuvos.

SMS lenktynės balandžio ir gegužės mėnesiais vyksta daugiau kaip 50 Lietuvos mokyklų. Čempionato dalyviai mokytojų diktuojamą tekstą privalo parašyti telefone lietuviškais rašmenimis, naudodami didžiąsias raides, kablelius ir taškus. Nugalėtoją lemia ne tik SMS rašymo greitis, bet ir nepriekaištingas lietuvių kalbos išmanymas, nes už įveltą klaidą skiriamos papildomos dvi baudos sekundės.

SMS tekstus, susijusius su Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiu, specialiai pirmajam lenktynių etapui parengė Lietuvių kalbos institutas. Kiekvienoje mokykloje atrenkama po vieną greičiausiai ir be klaidų SMS parašiusį moksleivį. Pirmajame varžybų mokykloje etape atrenkama po 50 geriausiai pasirodžiusių dalyvių. Čia pat vykstančiame antrajame atrankos etape išrenkamas greičiausiai be klaidų SMS parašęs moksleivis, kuris savo mokyklai atstovaus lenktynių finale.

Lietuvių kalbą vartoti šiuolaikinėse technologijose kviečia telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ kartu su Lietuvių kalbos institutu, visuomeniniu projektu „Drąsinkime ateitį“ bei projektą palaikančia Švietimo ir mokslo ministerija. SMS lenktynių tvarkaraštį ir dalyvaujančių mokyklų sąrašą galima rasti tinklalapyje www.drasinkimeateiti.lt.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus