• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Suknelių istorijos apie smurtą prieš moteris
Autorius: AVON
2010-11-29 11:00:00

AVON
Lapkričio 25 d., Vilniaus prekybos centre „Panorama“ atidaryta nestandartinio formato paroda „Suknelių istorijos“, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą prieš moteris šeimoje. Parodoje pristatytos dvidešimt istorijų, atskleidžiančių realias smurtą patyrusių lietuvių moterų patirtis, kurias iliustruoja ant molbertų eksponuojamos įvairios suknelės.

„Tiek istorijos, tiek suknelės yra labai skirtingos, kaip ir moterys, kurios yra patyrusios smurtą. Pastebėjome, kad daugelis galvoja, jog smurtas prieš moteris egzistuoja tik skurdžiau gyvenančiose šeimose ar provincijoje. Iš tiesų jis paplitęs visuose socialiniuose sluoksniuose, visoje šalyje. Be to, smurtą moterys patiria ne tik fizinį, bet ir psichologinį, ekonominį“, - sako parodą inicijavusios asociacijos „Moterų informacijos centras“ direktorė Jūratė Šeduikienė.

Parodos atidaryme „Panoramoje“ dalyvavusi LR Seimo narė Aušrinė Marija Povilionienė buvo nustebinta kontrasto, kurį sukūrė dailios suknelės ir kraupios jų istorijos. Ji sakė, kad Lietuvoje dauguma vis dar linkę manyti, kad smurto nėra, todėl sulaužytais moterų gyvenimais lieka rūpintis joms pačioms. Todėl ypatingai svarbus visų bendras darbas, kad situacija pasikeistų iš esmės.

Nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 10 d. visame pasaulyje vyks renginiai, skirti kovai su smurtu prieš moteris. Asociacija „Moterų informacijos centras“ kartu su kosmetikos kompanijos  AVON „Moterų labdaros fondu“  per 16 aktyvumo dienų organizuos renginius penkiuose Lietuvos miestuose. Parodos atidarymo metu įteikdamas 7000 Lt paramos čekį, AVON kompanijos direktorius Baltijos šalims ir Suomijai Romulus Sirbu sakė, kad jų kompanija skiria daug dėmesio kovai su smurtu prieš moteris visame pasaulyje. Tam yra kuriami specialūs „Moterų vienybės“ papuošalai, kuriuos pardavus visas pelnas skiriamas organizacijoms, kovojančioms su smurtu prieš moteris. Lietuvoje tai – Moterų informacijos centras.

Vilniaus apskrities policijos prevencinis autobusas parodos atidarymo dieną stovėjo prie „Panoramos“, o jame buvo galima sužinoti, kokių veiksmų imasi policija, kad pažabotų smurtą prieš moteris. Atidarymo metu kalbėjusi Vilniaus apskrities viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus specialistė Gražina Selilo pateikė statistikos duomenų ir palinkėjo moterims nesitaikstyti su smurtu prieš jas. Nes visų pirma turi būti moters noras atsisakyti tokio gyvenimo ir tik tada gali pagelbėti teisėsaugos institucijos.

Vilniuje iki gruodžio 10 d. prekybos centre „Panorama“ bus eksponuojama paroda „Suknelių istorijos“. Visos suknelės po parodos bus padovanotos Vilniaus Motinos ir vaiko pensiono gyventojoms.  Be to, akcijoje kviečiami dalyvauti žinomi Lietuvos drabužių dizaineriai, kuriems padovanojus suknelių  gruodžio 10 d. bus surengtas labdaringas aukcionas.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus