• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Susigrąžinkime delfinus
Autorius: Lietuvos pramogų verslo asociacija
2011-07-14 14:20:00

123rf.com

Mažytis kampelis prie Baltijos jūros, kurio vardas kiekvieno lietuvio lūpose suskamba taip saldžiai, deja, negali pasigirti turtais ar išteklių gausa. Ši šalis gali didžiuotis tik savo kraštui atsidavusiais žmonėmis ir nuostabia gamta, kuri pakeri kiekvieną atvykusįjį. Vienas didžiausių traukos taškų mūsų šalyje - Smiltynėje (Klaipėda) įsikūręs „Lietuvos jūrų muziejus” ir jame veikiantis delfinariumas. Kvapą užgniaužiantys delfinų pasirodymai, nuostabą keliantys jų sugebėjimai ir jūrų pasaulio pažinimas – įspūdžiai, kurie iki šiol neišdilę ten apsilankiusių žmonių širdyse. 

Šiuo metu delfinariumas uždarytas rekonstrukcijai, kurią planuojama baigti 2012 m. gegužės mėnesį. Kol vyksta remonto darbai delfinai gyvena Graikijoje, Atikos zoologijos sode. Delfinai yra įtraukti į saugomų gyvūnų sąrašą, todėl jų judėjimas tarp šalių yra reguliuojamas CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of wild fauna and flora - Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencija). „Lietuvos jūrų muziejus” kreipėsi į šios konvencijos atstovą ir funkcijų vykdytoją Lietuvoje - Aplinkos apsaugos agentūrą - prašydamas išduoti sertifikatus laikinam delfinų išvežimui. Sertifikatai buvo išduoti visiems delfinams. Juos išgabenus į Graikiją įvyko incidentas: Graikijos valdžios institucijos konfiskavo delfinus. „Lietuvos jūrų muziejaus” direktorės Olgos Žakienės teigimu, problemos kilo pirmiausia dėl to, kad institucijos, atstovaujančios CITES Lietuvoje ir Graikijoje, skirtingai traktuoja kai kuriuos šios konvencijos punktus. „Dar kartą noriu pabrėžti, kad Jūrų muziejus, išgabendamas delfinus į Graikiją, nepažeidė jokių įstatyminių nuostatų. Tikiu, kad šį skandalą sukėlę biurokratiniai valdžios įstaigų nesusikalbėjimai išsispręs”, - sakė Olga Žalienė.

Kol laukiama teismo sprendimo dėl delfinų likimo, „Lietuvos pramogų verslo asociacija” organizuoja gražią paramos akciją „Susigrąžinkime delfinus“, kurią skiria „Lietuvos jūrų muziejaus” delfinų bei  kitų gyvūnų priežiūrai, ligų profilaktikai ir gydymui, maitinimui bei gyvenimo kokybės gerinimui. Pasak asociacijos prezidento Mariaus Sitnikovo, ši organizacija Smiltynėje esančiame parke šalia „Kurhauzo uosto” (Smiltynės g. 17, Klaipėda) rengs labdaringus koncertus ir diskžokėjų pasirodymus. Jų metu bus pardavinėjami specialūs paramos marškinėliai. „Norėtume paraginti visus prisidėti prie akcijos ir sugrąžinti delfinus namo, nes visos lėšos, surinktos pardavus marškinėlius bus skirtos delfinams. Sunku ir įsivaizduoti, kad galėtume netekti mūsų susižavėjimo ir pagarbos per šitiek metų nusipelniusių jūrų gražuolių”, - kalbėjo Marius Sitnikovas.

Akcija „Susigrąžinkime delfinus” jau spėjo įsibėgėti ir sulaukti aktyvaus diskžokėjų dalyvavimo joje. Šiuo metu norą koncertuoti akcijos metu jau pareiškė šie atlikėjai: Arny M, DJ Armando, Tobias Faar, Maxi J, SvarcuS, Polly, Hypnotic Duo, Roland Vee, Sweet Euphony, Aiste Soundsbeauty bei kiti.

Mes dar nė karto lengvai neatidavėme to, kas mums brangu. Skatiname Lietuvoje veikiančias įmones bei organizacijas ir visus žmones prisidėti prie akcijos. Atvykite į „Kurhauzo uostą” (Smiltynės g. 17, Klaipėda) pasiklausyti diskžokėjų ir kitų atlikėjų, įsigykite marškinėlius ir padėkite susigrąžinti delfinus. Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus