• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Tarptautinė moterų iniciatyva pasodins 2 mln. medžių
Autorius: Avon
2010-06-07 11:51:00

Tarptautinė moterų aplinkosaugos iniciatyva, prie kurios prisijungusi ir Lietuva, siekdama prisidėti prie kovos su klimato kaita, įsipareigojo pasodinti 2 milijonus medžių. Jie bus sodinami Pietų Amerikos atogražų miškuose, dėl savo reikšmės pasaulio klimatui vadinamuose planetos „žaliaisiais plaučiais“. Projektą „Sveikas, žaliasis rytojau“ (Hello Green Tomorrow) inicijavo tarptautinė kosmetikos ir tiesioginės prekybos kompanija „Avon“, jai jau skirta 2 mln. JAV dolerių (~5,6 mln. litų).


Kovą prasidėjusi iniciatyva per 80 pirmųjų dienų sugebėjo surinkti daugiau nei 1 mln. JAV dolerių ir taip padvigubinti pradinę „Avon“ medžių atsodinimui paaukotą sumą iki 2mln. dolerių. Lėšas kampanijai renka 6,2 mln. „Avon“ konsultantų tinklas 60-yje šalių nuo Meksikos iki Rusijos. Už kiekvieną surinktą dolerį (2,50 Lt) pasodinamas vienas medis.


„Šios iniciatyvos metu moterys ne tik renka aukas atogražų miškų atsodinimui, tačiau tuo pačiu dar ir atlieka šviečiamąją misiją, pasakodamos, kokius paprastus dalykus kiekvienas galime padaryti kasdien, kad prisidėtume prie kovos su klimato kaita. Kai tokią informaciją kiekvieną dieną skleidžia 6,2 mln. aktyvių moterų tinklas, galite įsivaizduoti, kokio masto efektą per ilgesnį laiką jos gali pasiekti“, - sako kompanijos „Avon“ valdybos pirmininkė ir vykdomoji prezidentė Andrea Jung.


 Miškai bus atkuriami bendradarbiaujant su gamtosaugos organizacija „The Nature Conservancy“, kuri prižiūrės sodinimo darbus ir atliks koordinatoriaus vaidmenį. Visi kampanijos metu surinkti pinigai ir už juos pasodinti medžiai parems Jungtinių Tautų vykdomą aplinkosaugos programą „Sodinkime planetai: Milijardas medžių“ (Plant for the Planet: Billion Tree), apjungiančią bendruomenes, verslą, organizacijas ir vyriausybes 170-yje pasaulio šalių.


Pietų Amerikoje esančių atogražų miškų išsaugojimas yra labai svarbus tiek vietos ekosistemai bei gyventojams, tiek viso pasaulio bendruomenei. Šie miškai padeda reguliuoti atmosferą ir stabilizuoti pasaulinius klimato pokyčius. Dėl neteisėtos žmogaus veiklos 93 proc. šių miškų yra visiškai sunykę.


Iniciatyvai „Sveikas, žaliasis rytojau“ sukurta speciali edukacinė interneto svetainė, pristatanti penkis paprastus žingsnius, kuriuos gali įgyvendinti kiekvienas, norintis prisidėti prie „žalesnio“ pasaulio. Svetainėje taip pat galima rasti ekspertų patarimų, tinklaraščių ekologijos temomis ir kitos naudingos informacijos.


„Avon“ jau daugelį metų sėkmingai išnaudoja savo platų konsultantų tinklą socialinėms iniciatyvoms. Iki šiol kompanija daugiausia dėmesio skirdavo krūties vėžio ir smurto prieš moteris šeimoje problemoms. Jų sprendimui vien 2009 m. „Avon“ surinko ir paaukojo per 725 mln. JAV dolerių.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus