• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Tarptautinės kokteilių dienos proga - į kokteilių parodą
2009-05-12 00:00:00

"News Bar" / "House of Music" info.

Prieš daugiau nei du šimtus metų gegužės 13 d. pirmą kartą dokumentuose buvo užfiksuotas žodis „coctail“, kuris tuo metu apibūdino spirituotą gėrimą. Praėjus dviem amžiams ši diena tapo Tarptautine kokteilių diena ir švenčiama visame pasaulyje. Šiais metais pirmą kartą ją nusprendė paminėti ir vienas Vilniaus baras.

Jau šį trečiadienį, gegužės 13 d., baras „News Bar” ir muzikos namai „House of Music” kviečia visus besidominčius gėrimų kultūra į „Tarptautinės kokteilių dienos 2009” paminėjimo vakarą. „Renginio metu pasakosime apie kokteilius, jų istoriją, vartojimo kultūrą, ragausime mažiau žinomus kokteilius, leisime laiką draugų kompanijoje, klausysimės geros muzikos. Tai lyg vienos didelės šeimos susitikimas”, - tvirtina baro ir muzikos namų atstovai.

Bene pirmą kartą oficialiai Lietuvoje organizuojamos tarptautinės kokteilių dienos rengėjai tikisi daug susidomėjusių, ne tik iš kokteilius gaminančių baro profesionalų, bet ir juos mėgstančių ragauti išrankių kokteilių gurmanų. Šį kartą kokteilius pristatys alkoholinius gėrimus tiekiančios kompanijos, juos bus galima paragauti už minimalią kainą. Kitais metais Tarptautinėje kokteilių dienoje kokteilius galės pristatyti kiekvienas norintis baras ar barmenas.

„Dėl ko verta ateiti? Žmonėms, dirbantiems šioje sferoje - naujos idėjos, tobulėjimas, naudingos pažintys ar net nauji darbai. Paprastam žmogui – proga ne tik iš arti pamatyti ruošiamus kokteilius, sužinoti ypatingų receptų bei gerai praleisti vakarą, bet ir išgirsti daugiau apie kokteilius, jų istoriją. Aš labai kviečiu visus prisijungti prie mūsų naujos idėjos”, - į „Tarptautinės kokteilių dieną 2009” kviečia renginio organizatoriai.
 
Iš koktelių istorijos

Ji prasidėjo devynioliktajame amžiuje, tuomet jie tapo itin populiarūs. Viena ankstyva užuomina, kurioje minimas terminas „coctail“ (gėrimo pagrindas alkoholiniai gėrimai sumaišyti su kitais alkoholiniais gėrimais ir dar kitais priedais) buvo rasta Amerikietiškame žurnale „The Balance“, išspausdintame 1806 m. Žurnalas „The Balance“ pareiškė, kad „kokteilis yra jaudinantis alkoholinis gėrimas, susidedantis iš kelių rūšių alkoholio, cukraus, vandens ir kartaus gėrimo...“ Kokteiliai išpopuliarėjo barmeno Jerry Thomas dėka. Kaip manoma, jis buvo išradėjęs visų originalių koktelių receptų, kuriuos šiuo metu mes naudojame. Jerry Thomas prižiūrėjo San Francisko „Occidental“ viešbučio barą. Ten Jerry ir maišė kokteilius, kurie džiugindavo nuolatinius lankytojus, įskaitant ir kokteilį su mažai kam žinomu – „Martini“. 1887 m. kokteilis „Martinez“ pirmą kartą buvo išspausdintas Thomo „Barmeno gide“ ir pavadintas Senio Thomo džinu, saldus vermutas, truputis vyšnių likerio ir kartaus gėrimo (biterio), taip pat skiltelė citrinos ir truputis cukraus sirupo, štai toks pirmasis „Martinio“ kokteilis.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus