• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Trys vyrai skirtingų epochų kalbomis prašneks apie meilę...
2009-05-19 00:00:00

Eli.lt info.
Dainininkas Merūnas Vitulskis, pianistas Justas Šervenikas ir aktorius Jonas Braškys, susipažinę kartu dirbdami garsiajame spektaklyje „Meistriškumo pamoka“, sukūrė naują intriguojantį projektą. Gegužės 21 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks trijų asmenybių ir trijų menų dialogas apie amžinąją, niekieno neįmintą, painią, bet žavią paslaptį – vyro ir moters meilę.
 
Ilgus šimtmečius (o gal net tūkstantmečius) meilė išliko svarbiausia žmogaus kūrybos tema, o kiekviena epocha bei kiekvienas žanras vis kitomis spalvomis nušvietė jos esmes: buvo atrandami vieni už kitus gražesni žodžių deriniai, vienos už kitas sodresnės harmonijos, melodijos –  ir iki šiol galingas meilės jausmas įkvepia nemirtingus šedevrus.

Trys vyrai, atstovaujantys skirtingoms, tačiau lengvai suderinamoms meno rūšims: operiniam vokalui, fortepijono muzikai bei poezijai, nusprendė skirtingų menų, skirtingų epochų kalbomis vienoje scenoje prašnekti  apie meilę.

Tenoras – operų meilės herojų balsas. Merūnas Vitulskis yra šio unikalaus tembro turėtojas. Žinomas kaip populiariosios muzikos atlikėjas, pastaruoju metu Merūnas didelį dėmesį skiria klasikiniam repertuarui. Pasak dainininko, tenorui klasikinio repertuaro atlikimas yra svarbiausia augimo, tobulėjimo prielaida, tai yra amžinos vertės muzika, kurios jis neketinąs palikti niekada gyvenime, ir netgi naujasis jo albumas sudarytas didžia dalimi iš klasikinių kūrinių.

Fortepijonas – kompozitorių dienoraštis, intymiausias, visuomet namuose kūrėjo darbą lydintis instrumentas, kurio balsu išlieta begalybė aistringų prisipažinimų ir švelnių dedikacijų. Nors Justas Šervenikas dar studijuoja šio instrumento valdymo meno paslaptis, bet jau yra įsitraukęs į aktyvią koncertinę veiklą, kurioje didžiausią dėmesį skiria kamerinei muzikai.

Ir žinoma, poezija – neatsiejama nuo meilės meno kalba, sutverta išaukštinti, apdainuoti žmonių jausmus, todėl beveik kiekvienam įsimylėjėliui lemta bent trumpam tapti poetu. Vilniaus Mažojo teatro aktorius Jonas Braškys parinko šiai programai rafinuotų, išieškotų skirtingų laikmečių tekstų, kurie pripildys muzikinį vakarą subtilios poetikos, nubrėš gražias prasmines gijas.

Trijų vyrų, kalbančių skirtingomis meno kalbomis apie vieną ir tą patį visai žmonijai rūpimą dalyką, muzikinis-poetinis dialogas įvyks gegužės 21 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus