• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Unikali budistinių relikvijų paroda vėl Lietuvoje
Autorius: maitreyaproject.org info.
2009-10-02 13:01:00

Š.m. spalio 1-4 d. visi kviečiami į Lietuvos architektų sąjungos rūmus nemokamai aplankyti unikalią  ir vertingą Širdies šventyklos relikvijų kolekciją, kuri  į Lietuvą atkeliavo  iš Indijos. Jau nuo 2001 metų po pasaulį keliauja unikali  ir vertinga Širdies šventyklos relikvijų kolekcija, kuriai priklauso daugiau nei 1000 relikvijų,  tarp jų yra Budos Šakjamunio, Kašjapos, Milarepos bei kitų žymių budizmo mokytojų relikvijos.
 
2007 metais Lietuvoje jau vyko Maitrėjos projekto relikvijų turas, kuris  susilaukė labai didelio visuomenės dėmesio, per tris dienas šią parodą aplankė apie 12 tūkstančių žmonių, dar daugelis nespėjo jų pamatyti. Šiandien Maitrėjos projekto organizatoriai džiaugiasi, kad Lietuvos gyventojai ir vėl turi itin retą galimybę šias relikvijas pamatyti Vilniuje.

Kalbėdami apie relikvijas, mes esame linkę galvoti apie kažką negyvo ir galbūt nelabai patrauklaus, pavyzdžiui, rūbus, kaulus ar dantų nuolaužas. Šios relikvijos yra ne tokios. Kremavus dvasinių mokytojų kūnus, jų pelenuose randami nuostabaus grožio, panašūs į perlus, kristalai. Jie yra ypatingi tuo, kad išlaiko dvasinio mokytojo savybių energiją. Tikrieji dvasiniai mokytojai nekalba apie savo pasiekimus. Relikvijos yra fizinis įrodymas, kad mokytojas prieš mirtį iš tiesų realizavo atjautos, išminties ir kitas dorybes.
 
Vienus žmones relikvijos įkvepia melstis už taiką pasaulyje ar įsigilinti į savo vidinę išmintį, kitus užplūsta emocijos, nes būnant šalia šventų relikvijų žmonių širdys atsiveria atjautai, meilei ir gerumui.

Pagal šventus budizmo raštus, Maitrėja – tai ateities Buda, nešantis žmonėms meilės ir gerumo mokymą. Jo vardu pavadinto projekto pagrindinis tikslas yra skleisti pasaulyje taiką ir harmoniją. Organizatorių sumanymu, vėliau šios relikvijos bus saugomos 152 metrų aukščio Budos Maitrėjos statuloje, kuri šiuo metu yra statoma Kušinagare, Šiaurės Indijoje. Šalia statulos įsikurs didžiulis dvasinio ugdymo kompleksas, mokyklos ir ligoninės, teikiančios nemokamas paslaugas. Tai padės plėtoti regiono infrastruktūrą, kurti naujas darbo vietas. Tokia pagalba be galo reikalinga šio Indijos regiono gyventojams. Šiuo metu iš suaukotų pinigų Bodgajoje jau yra pastatyta mokykla vaikams, o Kušinagare savanoriai žmonėms teikia socialinę medicininę pagalbą.

Ateiti ir pamatyti šventas relikvijas yra kviečiami visi, nepriklausomai nuo dvasinės tradicijos. Renginio metu lankytojai galės būti asmeniškai palaiminti Budos relikvija. Apsilankymas nemokamas, jo metu bus priimami paaukojimai Maitrėjos projektui.

„Šis projektas yra iš tiesų nuostabus. Tai yra didelės drąsos ir ryžto rezultatas. Iš visos savo širdies gelmių aš dėkoju ir pritariu visiems žmonėms, susijusiems su šiuo projektu: aukotojams ir visiems prisidėjusiems prie jo. Turėtumėte suprasti, kad tai yra be galo šventas projektas“. 
Jo Šventenybė 14 – asis Dalai Lama


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus