• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
V. Žuko eko-tapybos paroda „Kol dar esame Lietuvoje...“
Autorius: Juškus Gallery
2011-03-03 15:10:00

Artinantis pavasariui, „Juškus Gallery“ pristato šiluma ir miela nostalgija dvelkiančią žymaus viduriniosios kartos menininko Vaidoto Žuko (g. 1956) tapybos darbų parodą „Kol dar esame Lietuvoje...“ Pastaraisiais metais kurtas 24 kūrybos darbų ciklas pristato Lietuvoje netikėtą – ekologiškos technologijos tapybą. Aplankyti ir pasidomėti eko-tapybos paroda vilniečiai ir miesto svečiai galės iki kovo 30 dienos.

„Naujausioje parodoje regime išoriškai, atrodo, nurimusį, stabtelėjusį dailininką, kuris nesiliauja žavėti savo nenuilstančiu talentų ir formų įvairove“, - sako parodos kuratorė menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. Anot jos, tapybos darbuose lietuviškos buities simboliai: karučiai, mediniai stulpai ar susisukę erškėčiai tampa metaforiškais Užgavėnių atributais. „Taip menininkas vilioja į savo pasaulį, kviesdamas dar pasilikti Lietuvoje ir pasiklausyti čia pasakojamos istorijos“, -  teigia R. Rachlevičiūtė. 

„Kol dar esame Lietuvoje...“  - tai jau 46-oji Vaidoto Žuko asmeninė paroda, kurias jis rengia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Keli šimtai V. Žuko kūrinių – keramikos, skulptūros, tapybos –  išsiskirstę privačiose kolekcijose Vakarų Europoje, JAV, Australijoje. Šio autoriaus kūrybos yra įsigiję Lietuvos ir JAV muziejai. Kartu su Ispanijos juvelyrų asociacijos nare Jurga Karčiauskaite-Lago V. Žukas sukūrė ir dvi papuošalų kolekcijas „Mano mielas laukinis…“, 2004. Vėliau šie eksponatai buvo rodyti Norvegijos, Ispanijos ir JAV meno gerbėjams.

Pasak galerijos direktoriaus Donato Juškaus, į moderniąją Lietuvos klasiką besiorientuojanti „Juškus Gallery“  paprastai siekia nesusivilioti dabartimi, tačiau naujojo galerijos menininko kūriniai yra įgiję išliekamąją vertę, kuri ateityje tiktai didės.  „Ko gero, teisi yra menotyrininkė Nijolė Tumėnienė, teigianti, kad V. Žukui duotas toks stiprus profesionalo instinktas, kad aplinkybės bejėgės ką nors pakeisti“, - sako D. Juškus.

20 metų jubiliejų atšventusi pirmoji privati Vilniaus dailės galerija „Juškus gallery“ yra surengusi apie 170 autorinių ir grupinių teminių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Galerijos pristatoma lietuvių tapybos klasika sėkmingai eksponuota Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke (JAV), Suomijoje, Lenkijoje. „Juškus gallery“ palaiko ryšius žinomais Europos šalių dailininkais ir galerijomis, kurios atstovauja XX a. Vakarų Europos modernizmo klasikos dailę. 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus