• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vasario 6-ąją žiemos linksmybės Sartuose

Autorius: respublika.lt
2010-02-04 08:00:00

Vasario 6-ąją žiemos linksmybės Sartuose
respublika.lt nuotr.
Vasario 6-ąją Sartuose vyks tradicinės respublikinės žirgų lenktynės.

Gražiausia žiemos šventė čia kasmet suburia žirgų mylėtojus ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Permainingi orai tam tikrai neturės įtakos, nes šalia Sartų ežero įrengtas hipodromas, kuriame galima saugiai lenktyniauti.

Antradienį Žemės ūkio ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius informavo, kad šiemet 104-osiose žirgų lenktynėse numatoma surengti 11 važiavimų, kuriuose lenktyniaus įvairaus amžiaus žirgai. Planuojama, kad šiais metais lenktynėse dalyvaus 75 ristūnai ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir iš Estijos, Latvijos. Besivaržysiantieji dėl geriausio vadeliotojo vardo turės įveikti 1609 metrų ilgio trasą ir aplenkti praėjusių metų greičiausią ristūną Sakalą, vadeliotą Stanislovo Kėrio iš Varėnos rajono, Sartų hipodrome pasiekusį rekordą - 2,03,347 minutės.

"Šis renginys mus išskiria iš visų Europos šalių. Žiemą Dusetos tarsi tampa Lietuvos sostine, į kurią suguža tūkstantinės žirgų sporto aistruolių minios, užsienio svečiai. Lenktynių žiūrovams linkiu įspūdingo reginio, azartiškų akimirkų ir geros viešnagės Dusetose, o lenktynių dalyviams - sėkmingų startų, naujų eiklumo rekordų ir neblėstančio entuziazmo lenktyniauti", - sakė ministras K. Starkevičius.

Nugalėtojo laukia Žemės ūkio ministerijos įsteigtas Didysis žiemos prizas. Neliks nuskriausti ir kiti dalyviai - be pagrindinio prizo, bus ir specialių, kuriuos įsteigė Seimo nariai, Sartų regioninio parko direkcija. Taip pat šių metų programoje numatytas tarptautinis važiavimas Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos prizui laimėti.

Pasak Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Algimanto Cibulskio, lenktynės Sartuose neįsivaizduojamos be žiemos mugės, kurioje kiekvienas ras norimą suvenyrą, lauktuvių. Lankytojus linksmins ir sušalti neleis įvairūs meno kolektyvai iš visos Lietuvos. Tarp jų - Kauno pučiamųjų orkestras "Ąžuolynas", Kauno medicinos universiteto ansamblio "Ave Vita" šokių grupė, Zarasų kultūros centro tautinių šokių kolektyvas "Ežerūnas", Antalieptės kultūros namų kapela, kantri muzikos grupė "Jonis" ir kiti.

Dusetų seniūnas Saulius Keblys informavo, kad šventės dalyviais bus tinkamai pasirūpinta - nuvalytos automobilių stovėjimo aikštelės, vaikai galės pasivažinėti ne tik arklių traukiamomis rogėmis, bet ir šunų kinkiniais, veiks čiuožykla, kariškiai nemokamai vaišins koše. Laukiama, kad į šventę suvažiuos apie 50 tūkst. žiūrovų.

Iki iškilmingo ristūnų žirgų lenktynių atidarymo svečiai galės pasidžiaugti tautodailės muge ir liaudiškos muzikos koncertu. Po renginio visi dalyviai ir svečiai kviečiami į Dusetų dailės galeriją pasigrožėti paroda "Žirgas fotografijoje".
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus