• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vatikano muziejų papuoš lietuvių menininkės darbas

Autorius: “Gold of Lithuania” info.
2010-01-27 08:00:00

Vatikano muziejų papuoš lietuvių menininkės darbas

Įžymiojo Vatikano muziejaus kolekciją papuoš vienos iš ryškiausių Lietuvos šiuolaikinės dailės atstovių menininkės Violetos Juškutės kūrinys „Angelo sparnas II“. Šis meno darbas yra Lietuvos sostinės Vilniaus ir projekto „Gold of Lithuania“ dovana Vatikanui. Dovana primins 2009 metų vasarą lietuvių buriuotojų vykusią piligriminę kelionę po Viduržemio jūrą, dedikuotą Lietuvos tūkstantmečio jubiliejui.

Sausio 19 dieną 10.30 val. delegacija  iš Lietuvos buvo priimta Vatikano muziejuje.

„Su šia dovana siunčiam šilčiausius linkėjimus iš Lietuvos ir jos sostinės. Tikimės, kad tai paskatins dar glaudesnius Vilniaus ir Vatikano, lietuvių ir Romos, taip pat – Lietuvos ir Italijos tarpusavio bendradarbiavimo ryšius“, – sakė Vilniaus meras Vilius Navickas.
 
Unikalus lietuvių menininkės kūrinys „Angelo Sparnas II“ sukurtas iš rankų darbo popieriaus –kiekviena sparno plunksna atskirai pritvirtinta prie metalinio karkaso. Pirmoji meno diptiko dalis 2007 metais dalyvavo Europos kylančių menininkų parodoje Amsterdame ir buvo atrinkta į „Sotheby‘s“ labdaros aukcioną. Atrankos komisijoje dalyvavo žinomi pasaulyje meno vertintojai, kritikai, ekspertai tame tarpe ir atstovė iš Tate Modern London. Savo kūrinį V. Juškutė pristatė kaip žaidimą, dialogą medžiaga, kurios faktūros ir nenuspėjamumas įkvepia kurti. Aukcione surinktos lėšos skirtos vaikų edukacijai.

„Angelo sparnas – tai šiuolaikinė Ikaro svajonės pasidaryti sparnus ir pakilti iki Saulės parafrazė“, – taip V. Juškutės darbą apibūdino menotyrininkė Laima Kreivytė. Anot jos, plunksnų atspaudai popieriuje primena kalkakmenyje sustingusias priešistorines fosilijas, tačiau ore sklandanti skulptūra kuria gyvumo įspūdį. 
 

„Praėjusių metų pabaigoje Jo Ekscelencija Benediktas XVI pakvietė Bažnyčią atnaujinti ryšius su meno pasauliu. Iš vienos pusės tai yra ir mūsų pritarimas šiam kvietimui, be to, turime dar vieną puikią progą parodyti, kad Lietuvą pasaulyje garsina ne tik buriuotojai, bet ir menininkai. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Lietuva ir Vilnius yra garsinami per aukštąją kultūrą ir menus. Tai turėtų būti mūsų šalies didžiausia diplomatija pasaulyje. Toks Vatikano įvertinimas mūsų šalies menininkei, įrodo mūsų galimybes įsilieti į elitinę pasaulinę meno rinkos konjunktūrą. Į didžiausią pasaulyje Vatikano muziejų įsilieti šalia tokių solidžių meno pasaulio figūrų kaip Bernini, Caravaggio ir daugelio vakarų modernizmo klasikų yra įtraukti ir pakviesti tik išskirtiniai menininkai iš vakarų Europos ir viso pasaulio“. Teigė Vilniaus meno galerijos kuratorius ir projekto „Gold of Lithuania“ iniciatorius Donatas Juškus.   

Iškeliavęs į Vatikano muziejų „Angelo sparnas II“ taps prisiminimo apie Lietuvos tūkstantmetį ir lietuvių buriuotojų kelionę po Viduržemio jūrą simboliu. 2009 metų vasarą jachta „Gold of Lithuania“ su kilnia misija apiplaukė Viduržemio jūrą ir iškėlė savo vėliavą 17 miestų uostuose. Žinią apie Lietuvos tūkstantmetį delegacija perdavė Kroatijos, Kretos, Korsikos ir kitų šalių uostų merams, šios kelionės metu aukščiausiu lygmeniu lietuvius priėmė Palermo (Sicilija) regiono  viceprezidentas, taip pat ir Vatikano valdytojas jo eminencija kardinolas Giovani Lajola. Jiems lietuviai perdavė Vilniaus miesto kvietimą apsilankyti Lietuvos sostinėje ir išreiškė pageidavimą toliau plėtoti partnerystės ryšius. Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus