• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Vilniaus miesto gyventojai kviečiami nemokamai pasikrinti dėl ŽIV ir hepatitų B ir C
Autorius: Galiu gyventi
2010-11-30 15:59:00

2010 m. gruodžio 1d., minint Pasaulinę AIDS dieną, nuo 12.00 iki 14.00 val. Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatitų B ir C prie Baltojo tilto, picerijos „Mambo pizza“ Vilniuje laikinai įsikūrusioje Vilniaus priklausomybės ligų centro (VPLC) mobilioje sveikatos klinikoje (baltame autobusiuke). Ypač laukiami daugiausia rizikos užsikrėsti šiomis infekcijomis turintys asmenys: švirkščiamųjų narkotikų vartotojai, iš laisvės atėmimo vietų išėję asmenys, sekso paslaugų teikėjai, vyrai turintys lytinių santykių su vyrais, dažnai partnerius keičiantys, lytinių santykių metu nesisaugantys asmenys, tolimųjų reisų vairuotojai. Nors ŽIV šiandien Lietuvoje labiausiai plinta tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų, akcijos rengėjai pasitikrinti ragina visus ir primena, kad ši infekcija nėra atskirta nuo mūsų bendruomenės gyvenimo, ji yra šalia, tarp mūsų, todėl tikimybę užsikrėsti ja turime kiekvienas.

Sutikę pasitikrinti dėl ŽIV asmenys bus tikrinami greitaisiais ŽIV testais. Tyrimui mobilios klinikos slaugytoja paims kapiliarinio kraujo lašą iš piršto, kuris bus patikrinamas greituoju testu. Atsakymas ar asmuo užsikrėtęs ŽIV, hepatito B ir C virusais, paaiškės po 8-10 minučių, personalas praneš apie rezultatus tiriamajam. Greitasis testas parodo tik preliminarius rezultatus, todėl išaiškėjus teigiamiems rezultatams, asmeniui bus suteikta konsultacija dėl tolesnio ištyrimo. Testus atliks profesionali ir kompetentinga VPLC specialistų komanda. Rezultatų anonimiškumas garantuojamas. Besikreipusiems slaugytoja ir socialiniai darbuotojai suteiks visą informaciją ŽIV ir kitų lytiškai plintančių ligų bei kitais susijusiais klausimais.

Nemokamą tikrinimosi dėl ŽIV ir hepatitų B ir C akciją Pasaulinės AIDS dienos proga rengia VPLC kartu su nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija „Galiu gyventi“. Anot rengėjų, šia akcija siekiama paskatinti žmones aktyviau tirtis dėl ŽIV ir kitų užkrečiamų ligų, taip pat - atkreipti valdžios dėmesį į tokių tyrimų Lietuvoje poreikį.

„ŽIV infekuotų žmonių Lietuvoje yra kur kas daugiau, nei rodo oficiali statistika. Problema ta, kad Lietuvoje atliekama labai mažai tyrimų arba jie atliekami labai ribotoms žmonių grupėms“, - sako Koalicijos „Galiu gyventi“ direktorė Jurgita Poškevičiūtė.

Pagal 2008 metų duomenimis, Lietuvoje 1 tūkst. gyventojų atlikti 48 testai, tuo tarpu kaimyninėje Estijoje – 102, dėl to, anot J. Poškevičiūtės, statistika čia tikslesnė ir rodo daug didesnį ŽIV paplitimą: šiandien Estijoje iš viso užregistruota 7320, o Lietuvoje - 1589 ŽIV ir AIDS atvejai.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus