• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vilniuje atidaroma interaktyvi Leonardo da Vinčio išradimų paroda

Autorius: Renata Keršienė
2011-10-13 09:15:00

Vilniuje atidaroma interaktyvi Leonardo da Vinčio išradimų paroda

Rytoj, antradienį, Vilniuje atidaroma vieno žymiausių visų laikų išradėjo, renesanso epochos italų mokslininko universalo Leonardo da Vinčio išradimų paroda. Daugiau nei 10 mln. lankytojų keturiose Europos šalyse sulaukusioje parodoje pristatomi 28 eksponatai – nuo sraigtasparnio pirmtaku laikomo oro sraigto ir tanko prototipo iki garsiojo „Vitruvijaus žmogaus“ ir paveikslo „Mona Liza“ reprodukcijos. Pusė parodos eksponatų – interaktyvūs.


„Niekas nedrįstų abejoti Leonardo da Vinčio indėliu į įvairių mokslo šakų vystymą. Su jo išaiškintais gamtos, technikos ir mechanikos dėsniais susiduriame bene kasdien, jo atradimais paremtos disciplinos dėstomos mokyklose. Tačiau kaip Leonardo da Vinčio negalima apibūdinti vienu žodžiu, taip ir jo išradimų ir darbų negalima studijuoti vien mokyklos suole, iš vadovėlių – būtent šiuo tikslu ir ryžomės organizuoti parodos atvežimą į Lietuvą“, – sako prekybos ir pramogų centro „Ozas“ vadovė Inga Navickaitė.


Parodoje garsiojo mokslininko darbai pristatomi pagal jo domėjimosi ir tyrinėjimo sritis. Viena jų – skrydžio dėsniai, kuriuos jis analizavo stebėdamas paukščių, šikšnosparnių, vabzdžių ir žuvų skraiduolių judesius. Daugelis šiais stebėjimais paremtų piešinių ir brėžinių išliko iki šių dienų. Parodoje „Oze“ pristatomi pagal juos sukonstruotas oro sraigtas, laikomas šiandieninių sraigtasparnių pirmtaku, Leonardo išrastas parašiutas, taip pat mechaniniai sparnai, kuriuos valdyti ir išmėginti galės parodos lankytojai. Mažieji turės galimybę praskrieti Leonardo kurtu sklandytuvu.


Kita disciplina, kuria domėjosi ir kurią tobulino Leonardas da Vinčis, – karo įrenginiai ir mašinos. Būdamas kaip reta taikaus būdo, nors tuo metu buvo įprasta, nesinešiojęs jokio ginklo, jis savo interesą motyvavo siekiu išsaugoti taiką. Šiuo tikslu jis 1508 metais ėmėsi tvirtovių planavimo – vienos jų sienos ir bastiono dalys eksponuojamos parodoje „Oze“. Šalia pristatomi ir jo tobulintų šaunamųjų ginklų, patrankos brėžiniai, taip pat Leonardo sukurtas šarvuotas kovinis savaeigis aparatas, kuris šių dienų kalba galėtų būti vadinamas tanku.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus