• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vilniuje – tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Autorius: eli.lt
2009-11-27 08:00:00

Vilniuje – tarptautinė Kalėdų labdaros mugė
jupiterimages nuotr.

Lapkričio 29 dieną, sekmadienį, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į septintąją Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę, kuri duris atvers 11 valandą.

Labdaringą renginį organizuoja nepelno siekianti organizacija Vilniaus Tarptautinė moterų asociacija, vienijanti Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadorių bei verslininkų žmonas bei lietuves moteris.  Mugės organizatoriai ragina kiekvieną norintį paremti mugės idėją ir prisidėti prie labdaros rinkimo paaukoti 2 litus į specialias aukų dėžutes prie įėjimo į Rotušę. Prekiaudami pačių sukurtais ir iš tolimų pasaulio kraštų atvežtais geros kokybės suvenyrais už nedidelę kainą mugės organizatoriai ir dalyviai tikisi, kad ekonominė krizė nesutrukdys pasiekti užsibrėžto tikslo ir pavyks surinkti ne mažiau nei  150.000 Lt labdarai.
 
Šių metų šventėje surinkti pinigai atiteks  Kauno spec. mokyklos Nr. 1, ugdančios psichikos negalią turinčius vaikus ir jaunuolius, renovacijai bei darbo klasių įrengimui, Socialinės pagalbos vyresniems žmonėms ir neįgaliesiems centrui Ukmergėje (bus įrengtos automatinės durys, kurios labai palengvins ten gyvenančiųjų dalią),  Pagalbos moterims ir vaikams centrui „Nendrė“ (virtuvės įrangos įsigijimui), Dingusių asmenų  šeimų paramos centrui (virtuvės įrangos atnaujinimas prekybos žmonėmis aukų prieglaudoje), organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vykdomai mergaičių švietimo ir socialinių įgūdžių ugdymo programai.
 
Vilniaus tradicija jau tampančioje Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje dalyvaus 30 pasaulio šalių atstovai, tarp jų – ir Lietuva, bei trys tarptautinės mokyklos, veikiančios mūsų šalyje. Vilniečiai ir miesto svečiai turės progą įsigyti kalėdinių saldumynų ir papuošimų, rankų darbo papuošalų, originalių meno dirbinių, knygų užsienio kalbomis,  galės loterijoje laimėti vertingų prizų.
 
Suomijos stende mugės svečiai galės įsigyti tradicinių suomių Kalėdų stalo puošmenų – imbierinių namukų, Kinijos stende puikuosis tradicinis kinų porcelianas, vienas populiariausių Japonijos stendų vilios lankytojus egzotika dvelkiančiais suvenyrais iš tekančios saulės šalies. Graikijos atstovai pristatys mugės lankytojams tradicinius graikiškus saldumynus baklava bei aliejų ir vyną, Vokietijos atstovai siūlys įsigyti rankų darbo kalėdinių papuošimų eglutei bei namams, paskanauti karšto vyno, meduolių. Prancūzijos stende bus galima už prieinamą kainą įsigyti itin kokybiškų vynų, Christian Dior kaklaraiščių ir skarų, kvepalų. Apsilankiusiųjų mugėje laukia ir daugybė kitų pramogų bei siurprizų, Kalėdų muzikos koncertas ir tikras Kalėdų senelis su savo sutuoktine, kuri linksmins lankytojus Kalėdų giesmėmis. 
 
 „Rengiant mugę dalyvavo keli šimtai žmonių. Jų indėlis be galo vertingas, tačiau kad pasiektumėm renginio tikslą ir surinktumėm pakankamai pinigų paramai, norėčiau pakviesti vilniečius ir miesto svečius apsilankyti mugėje, pasinerti į šurmuliuojantį įvairių tautų kalėdinių tradicijų katilą. Mugės lankytojai turės galimybę puikiai praleisti laiką ir pajusti po Vilnių jau sklandančią kalėdinę nuotaiką, o kiekvienas jų išleistas litas atiteks tiems, kuriems to labiausiai reikia“, – teigia Prancūzijos ambasadoriaus žmona Mauricette Gady-Laumonier, šių metų Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės pirmininkė.
 
Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės idėja pirmąkart buvo įgyvendinta 2002 metais, kai Austrijos ambasadoriaus rezidencijoje tuometinio ambasadoriaus žmona p. Rosemaria Schwarzinger surengė pirmąją nedidelę mugę. Pastaruosius kelis metus šią labdaringą šventę rengia Vilniaus tarptautinė moterų asociacija. Per šį laikotarpį Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje buvo surinkta beveik 400 000 litų, kurie atiteko stokojantiems, neįgaliems ir likimo nuskriaustiems vaikams, seneliams bei socialiai remtiniems žmonėms. Praėjusiais metais renginį aplankė 4000 vilniečių ir miesto svečių, labdarai buvo surinkta virš 250 000 litų.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus