• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vilnius Naujųjų metų naktį taps ryškiausias  1 

2008-10-09 00:00:00

Vilnius Naujųjų metų naktį taps ryškiausias
 

Sutinkant naujuosius 2009-uosius metus Vilnius taps ryškiausia žemyno vieta, matoma net iš kosmoso, - gruodžio 31-osios vidurnaktį Katedros aikštę ir visą Europos kultūros sostinę - Vilnių sudrebins žymiausio pasaulyje šviesos efektų kūrėjo vokiečio Gerto Hofo kuriamas garso ir šviesos spektaklis.

Trečiadienį pristatydama Lietuvai išskirtinių kitų metų sutikimą, VšĮ "Vilnius-Europos kultūros sostinė" (VEKS) direktorė Elona Bajorinienė sakė, jog visi, nusprendę sutikti 2009-uosius Vilniuje, šios naujametės nakties ilgai nepamirš.

"Tai neturėtų kelti nuostabos: juk pasitinkame metus, kada Vilnius pirmą kartą taps Europos kultūros sostine, o Lietuva švęs savo vardo paminėjimo tūkstantmetį. Vartus į istorinius Lietuvai metus atvers klasikinį ir šiuolaikišką žanrus sujungsiantis muzikinis spektaklis "@hofmann_Spragtukas" bei visą Vilnių nutvieksianti daugiapakopė šviesos ir muzikos fiesta", - teigia E. Bajorinienė.

Numatoma Naujųjų metų naktinės šventinės programos pradžia - 23 valanda, kai žiūrovus pakvies 45 minučių trukmės miuziklas pagal rašytojo Hofmano pasaką ir kompozitoriaus Piotro Čaikovskio baletą "Spragtukas", rodomas ant Vilniaus koncertų ir sporto rūmų sienos. Būsimojo Vilniaus kongresų centro rūmų fasadas virs daugiaaukšte įstiklinta scena, kurioje pasirodys apie 150 muzikos atlikėjų, šokėjų, aktorių kaskadininkų, dainininkų iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, grupės "Sindikatas" ir choro "Brevis".

Vidurnaktį Katedros aikštėje prasidės žymiausio pasaulyje šviesos efektų kūrėjo Gerto Hofo specialiai dviem Lietuvos istorinėms datoms pažymėti sukurtas garso ir šviesos spektaklis. Gyvas realių paveikslų ir siurrealistinių vaizdų junginys simboliškai atskleis tūkstančio metų Lietuvos raidą, o stulbinantys vaizdiniai įprasmins gyvąją Vilniaus kultūrą. Šiam pasirodymui muziką kuria kompozitorius Šarūnas Nakas.

Pasak E. Bajorinienės, Naujųjų metų sutikimas kainuos apie 3,5 mln. Lt, iš jų 2 mln. Lt atsieis G. Hofo spektaklis. Jam bus panaudota viena iš naujausių ir galingiausių pasaulyje šviesos įranga, aprėpianti 60 milžiniškų didelės raiškos ir skirtingų spalvų prožektorių, 10 galingiausių lazerinių patrankų ir kt. Pasak autoriaus, Katedra bus apšviesta 400 metrų skersmens ir apie 60 km aukščio šviesos pliūpsniu, kuris turėtų būti matomas net iš kosmoso. 20 minučių trukmės aštuonių dalių garso ir šviesos fejeriją vainikuos aukštuminiai Lietuvos tautinių spalvų fejerverkai - akimirkai Vilniaus Katedros aikštė taps ryškiausia Europos žemyno vieta.

E. Bajorinienė užtikrino, kad šiam įspūdingam renginiui Katedros aikštėje jau yra gautas Vilniaus arkivyskupo kardinolo Audrio Juozo Bačkio sutikimas. Planuojama, kad naujametės nakties renginiai į Vilnių pritrauks apie 50 tūkstančių žiūrovų iš Lietuvos ir užsienio. Renginius tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija ir Lietuvos radijo "Klasikos" programa.

Programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė" atidarymo renginių numatoma ir pirmąją Naujųjų metų dieną, tarp jų - garsaus gruzinų dailininko Niko Pirosmanišvilio paveikslų paroda Vilniaus paveikslų galerijoje. Sausio mėnesį Vilniaus rotušės aikštė žada tapti visiems atvira čiuožykla.

Paskelbtas ir trumpas 2009 metų kultūros renginių Vilniuje kalendorius. Jame ryškiausi - sausio mėnesį Nacionalinėje filharmonijoje vyksiantis tarptautinis Jašos Heifeco smuikininkų konkursas, seniausio Paryžiaus teatro

"Comedie Francaise" gastrolės Vilniuje, vasarį numatomas italų režisieriaus Romeo Kastelučio spektaklis "Pragaras" pagal Dantės "Dieviškąją komediją", bendri renginiai su taip pat 2009-ųjų Europos kultūros sostine tapsiančiu Lincu (Austrija).

 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ciucka
2009-01-04 02:09:12
aplekiau visą Vilnių, bet to šou iš tolo nesimatė.P.Elona aiškino, akd kaltas rūkas.O gal dūmai?