• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Žymūs kolekcininkai ypač retų sendaikčių atranda ir Lietuvoje
Autorius: Nerijus Budrys
2010-10-19 16:58:00

Žymūs kolekcininkai Kaune vykstančiame senturgyje „Laiko ratu“ atranda unikalių, visame pasaulyje retų sendaikčių. Vienas žinomiausių Lietuvos kolekcininkų, profesorius Algimantas Miškinis, šiemet čia aptiko labai retą kinų išminčiaus Konfucijaus statulėlę, pagamintą iš spalvoto marmuro.

Paprastai šios statulėlės būna gaminamos iš bronzos, porceliano, o daugiausia – iš vadinamojo muilo akmens, kurį lengva skaptuoti.

Profesoriaus atrasta statulėlė yra sukurta XIX amžiuje Kinijoje iš baltos ir melsvos spalvos marmuro. „Tai yra išskirtinis, labai retas ir vertingas kūrinys“, – teigia A. Miškinis, per savo gyvenimą surinkęs vieną iš didžiausių Rytų dailės kūrinių kolekcijų Lietuvoje.

Didžiulę savo kolekciją, kurioje daugiau kaip 32 tūkst. eksponatų, jis prieš keletą metų padovanojo Kauno miestui, tačiau aistra kolekcionuoti niekur nedingo. Profesorius teigia dažnai apsilankantis prekybos miestelyje „Urmas“ rengiamuose sendaiktininkų sambūriuose.

„Gavęs informacijos apie šį renginį, visada jame apsilankau. Einu nebūtinai pirkti, o tiesiog pasižiūrėti, pabendrauti. Man įdomu. Šiais metais jau buvau du kartus“, – sako 70 metų kolekcionavimo patirtį turintis žymus architektas.

Aistros senoviniams daiktams neslepia ir žinomas verslininkas ir baikerių švenčių organizatorius Julius Urbaitis.

„Galima sakyti, kad kolekcionuoti mane privertė draugai, padovanodami vieną, po to kitą gerą sendaiktį. Tada nejučia pradėjau domėtis jų istorija, ieškoti naujų“, – pasakojo J. Urbaitis.

Jis taip pat lankosi senturgiuose, kur randa daiktų savo kolekcijai.

„Tai yra gera vieta pabendrauti, surasti idėjų, ar kažkuo apsikeisti. Bet didžiausias malonumas – derėtis“, – teigia kolekcininkas.

Nuo vaikystės kolekcionavimu užsiimantis žinomas architektas Algimantas Kančas didžiausią dėmesį skiria tiems sendaikčiams, kurie kelia sentimentus, yra susiję su šeimos istorija.

Tačiau jis taip pat mėgsta apsilankyti sendaikčių mugėse ir ką nors įsigyti, aplanko užsienyje vykstančius tokius renginius.

„Kartu su žmona dažnai apsilankome ir senturgyje „Laiko ratu“, kuris išsiskiria įvairių sendaikčių gausa. Žadame atvykti ir šį šeštadienį, nes vertiname kiekvieną galimybę pabendrauti su bendraminčiais ir atrasti ką nors naujo“, – teigė A. Kančas.

Didžiausias Baltijos šalyse sendaiktininkų sambūris „Laiko ratu“ rengiamas Kaune, keturis kartus per metus. Šį savaitgalį, spalio 22–24 dienomis, prekybos miestelyje „Urmas“ vyksiantis senturgis – paskutinis šiais metais. Renginyje laukiama prekiautojų ir lankytojų iš Baltijos šalių, Lenkijos, Rusijos ir Vokietijos.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus