• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Bendras požiūris į pinigus padeda išsaugoti meilę  1 

2008-10-27 00:00:00

Bendras požiūris į pinigus padeda išsaugoti meilę
"News Bridgepix" nuotr.

Jei laimingų sutuoktinių paklausite, kur slypi jų laimės paslaptis, vargu, ar išgirsite atsakymą, jog jiems pavyko rasti savo „antrąją finansinę pusę“.Tačiau jeigu jų santuoka iš tiesų sėkminga, vadinasi taip ir nutiko.

Pelningiausias finansinis sprendimas - sujungti savo gyvenimą su žmogumi, kurio požiūris į pinigus papildo jūsų požiūrį, mano ekspertai. Finansiniu atžvilgiu, santuoka gali tapti tiek didžiausiu aktyvu, tiek didžiausiu pasyvu.

Vedybos iš meilės - sąlyginai naujas reiškinys. Daugelį amžių santuokos buvo sudaromos vadovaujantis ekonominiais ar politiniais tikslais, ir buvo tiesiog pelningas besituokiančių žmonių kapitalo sujungimas.

Ir mūsų laikais, nors dauguma tuokiasi vedini romantiškų paskatų, santuokos pagrindas vis dėlto yra finansinė sąjunga. Daugelis dalykų, kuriuos mes gyvenime norime turėti arba neturėti, priklauso nuo pinigų, tiksliau nuo to, kiek mes uždirbame, kiek išleidžiame, kaip mokame taupyti. Vieni yra pasirengę dirbti po 80 valandų per savaitę, kad nusipirktų trečią namą ir apmokėtų narystę elitiniame klube, kiti, atvirkščiai, stengiasi kuo mažiau dirbti ir daugiau laiko praleisti su šeima. Kiekvieno prioritetai skirtingi.

„Daugelis nesutarimų dėl pinigų kyla priklausomai nuo to, kaip kiekvienas iš mūsų nori nugyventi savo gyvenimą ir ką nori turėti“, - sako Pensilvanijos universiteto Wharton verslo ekonomikos ir viešosios politikos mokyklos docentė Betsey Stevenson, tyrinėjanti ekonomines santuokos ir skyrybų priežastis. „Kiekvienas žmogus pinigus leidžia skirtingai, priklausomai nuo jo gyvenimo tikslų“, - priduria ji.

Jei sutarsite, kaip leisti bendrus pinigus, išsaugosite ne tik savo finansus, bet ir santuoką. Tai kur kas lengviau padaryti, kai jūsų požiūris į pinigus sutampa, jei taip nėra, svarbu ieškoti kompromiso.

Niekam ne paslaptis, jog skyrybų atveju pinigai tampa svarbiausia nesutarimų priežastimi, galinčia buvusius partnerius paversti mirtinais priešais. „Daugelis galvoja, jog dažniausiai santykių iširimo priežastis yra neištikimybė ar nesutarimai dėl vaikų. Vis dėlto, pinigai čia taip pat vaidina reikšmingą vaidmenį“, - sako skyrybų advokatė Susan Reach Winters.

Ne visiems pasiseka rasti savo „antrąją finansinę pusę“. Tačiau atsižvelgus į keletą taisyklių, apie kurias kalba psichologai ir finansų specialistai, problemų galima išvengti. Radę bendrą požiūrį į finansinius dalykus, turėsite visas galimybes tapti sėkminga, klestinčia šeima.

Aptarkite problemas bei lūkesčius

Prieš sudarant santuoką poroms patariama aptarti bendrą finansinę ateitį ir tai, ko jie nori pasiekti gyvenime. Būsimi sutuoktiniai turi atsakyti vienas kitam į klausimus: „Ar mes norime (ir kada norime) susilaukti vaikų?“, „Kas sėdės namie, kol vaikai bus maži?“, „Vaikai mokysis privačioje ar valstybinėje mokykloje?“, „Koks bus mūsų bendras gyvenimas?“, „Kada išeisime į pensiją?“.

„Idealu, jei pora finansinius klausimus aptartų kiekvieną savaitę, - sako Karen Altfest, finansinio planavimo specialistė, kartu su vyru turinti firmą Niujorke. - Tokiu būdu jie visada galėtų padėti vienas kitam pasiekti savo tikslų“.

Turėkite bendrų tikslų. 58 metų Hiustono draudimo specialistui Jerry Ballardui ir jo žmonai Siuzan, su kuria jis susituokęs jau 36 metus, pavyksta išvengti finansinių nesutarimų dėl to, kad jie vadovaujasi viena taisykle: išlaidauti kuo mažiau ir kiekvieną mėnesį atsidėti 10-20 proc. atlyginimo, be to, atidėtoji dalis turi išlikti nepaliesta. Sutarę šiuo klausimu, jie lengvai išsprendė problemą, kiek ir kaip leisti pinigus.

Savo namų finansinius reikalus tvarkykite kaip savo verslą

Sudarykite biudžetą ir registruokite savo pajamas, išlaidas ir skolas. Planuokite ir priimkite svarbius finansinius sprendimus kartu, kaip partneriai. „Kai visi sprendimai priimami kartu, atsakomybę bei sėkmę taip pat dalinasi abu sutuoktiniai, - sako Mary Ann Sisco, investicinio banko „JPMorgan“ privačių klientų poskyrio finansinė patarėja. - Net jeigu rezultatas jus nuvils, toks bendradarbiavimas padės lengviau išverti nemalonumus“.

Pasidalinkite atsakomybe. Paprastai vienas partneris būna linkęs kontroliuoti visus šeimos finansinius klausimus, vis dėlto Mary Sisco pataria nuolat keistis vaidmenimis. Pavyzdžiui, iš pradžių tegul vienas partneris iš savo atlyginimo atideda pinigus, o kitas moka sąskaitas, po kurio laiko pasikeiskite. Ir tai darykite nuolat.

Palaikykite vienas kitą

Sutuoktiniai, kurie palaiko vienas kitą, be viso kito, turi puikias galimybes pasiekti karjeros aukštumų. „Labai svarbu rasti partnerį, kuris palaikytų jus ir padrąsintų bet kurioje situacijoje. Toks palaikymas ne tik sustiprins santykius, bet ir padės užsitikrinti profesinę sėkmę“, - sako Mr. Gundlachas, kurio žmona palaikė jo sprendimą tapti vadybos konsultantu po 22 metų darbo visiškai kitoje sferoje.

Mėgaukitės gyvenimu, bet neperženkite ribų

Gyvenkite, kaip norite, tačiau visuomet atidėkite pinigų „juodai dienai“. Daugelis žmonių, dirbusių pelningose kompanijose, kurios vėliau bankrutavo, gerai išmoko šią pamoką. Kaip teigia Mary Sisco, jos jaunesnio amžiaus klientai, kurie nėra turėję finansinių sunkumų, klaidingai mano, jog pinigų upelis niekuomet nenustos tekėti.

Kažkada ji dirbo su jauna pora, auginančia du vaikus. Šiek tiek prieš tai, kai tėvas prarado darbą „Wall Street‘e“, šeima paėmė 35 tūkst. dolerių paskolą. Dėl to vėliau jie turėjo persikelti į mažesnį butą Manhetene ir parduoti užmiestyje esantį vasarnamį.

Pasinaudokite tarpininko paslaugomis

Gali būti, kad kiekvienas iš mūsų turime savo požiūrį į tai, kaip leisti pinigus. Pavyzdžiui vienas sutuoktinis linkęs taupyti pinigus, o kitas gali ilgai negalvojęs išleisti didelę sumą brangiai mašinai. Tokiu atveju ieškokite pagalbos iš šalies. Tai gali būti finansinio planavimo specialistas arba šeimos psichologas, kuris padės jums geriau suprasti vienas kitą.

Marcas B. Schindleris, finansinio planavimo specialistas iš Teksaso, dirbo su viena pora, kur sutuoktinis skundėsi, jog žmona kiekvieną mėnesį išleidžia tūkstančius dolerių drabužiams, o žmona priekaištavo, jog vyras ne mažiau išleidžia pasisėdėjimui su draugais. Tuomet Schindleris paskaičiavo, jog jeigu kiekvienas sutuoktinis kiekvienais metais atidėtų 12 tūkst. dolerių, esant 9 proc. palūkanoms, per 28 metus jie sukauptų 1,6 mln. dolerių. Įvertinę šį faktą, sutuoktiniai nusprendė ieškoti kompromiso ir sumažinti išlaidas.

Išsaugokite nepriklausomybę

Bendras biudžetas yra gerai. Vis dėlto, ne mažiau svarbu išsaugoti savo finansinę nepriklausomybę. Tegul kiekvienas sutuoktinis pasilieka tam tikrą sumą asmeninėms išlaidoms. Tačiau, esant reikalui, kiekvienas turėtų būti pasirengęs kažko atsisakyti vardan bendrų tikslų.

Investuokite į savo santuoką

Daugiau laiko leiskite kartu ir šeimos biudžeto pinigus skirkite bendriems užsiėmimams ir pasilinksminimams. Renkite romantiškus pasimatymus, dovanokite vienas kitam dovanas. „Visa tai padės jums atgaivinti santykius ir sustiprinti santuoką“, - sako Gary S. Shunkas, psichologas, dirbantis finansinės gerovės problemų srityje. - „Tai - tarsi investicijos į jūsų santykių dvasią“. Nereikėtų laukti, kol jūs pradėsite tolti vienas nuo kito ir tapsite visiškai svetimais žmonėmis, nes gali nutikti taip, kad kažką keisti jau bus per vėlu.

Melanie Schnoll-Begun, „Citigroup“ darbo su šeimomis poskyrio direktorė, yra dirbusi su pora, kur vyras uždirbinėjo šeimai pinigus, o žmona rūpinosi namais. Tačiau vyrui išėjus į pensiją, sutuoktiniai pajuto, jog per tiek metų jie labai nutolo vienas nuo kito ir nebeturi bendrų interesų. Finansinė gerovė neapsaugojo šios poros nuo skyrybų.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
v
2009-01-26 20:55:22
Pasidaryk is 12 lt simtusPapildomas darbas namie!!! DEMESIO!!! LENGVAS UZDARBIS NAMUOSE Jeigu ieskai gerai ir tikrai apmokamo darbo namuose, butinai tai perskaityk, nes naudinga. Skaitant si straipsni jus galite pakeisti savo gyvenima! Tai pakeite mano gyvenima. As aptikau tai viename is skelbimu ir nusprendziau pabandyti. Dalyvaujant ivairiuose forumose, as randu sita straipsni, kuriame sakoma, kad galima padaryti tukstancius litu per keleta savaiciu idedant tik 6litus. Skaistalai, pagalvojau, tai turetu buti eilinis budas apmauti, bet nusprendziau perskaityti ir suzinoti kas siuloma. Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2lt i banko saskaita , kiekvienam is saraso apacioje. Paskui isbraukti pirma saskaitos numeri ir irasyti savo saskaitos numeri i paskutine sesta eilute, ir talpinate sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose. Jokiu apgauliu As pamasciau, kad nieko neprarandu isskyrus savo 12lt ir nusprendziau pabandyti. Ir atspekit kas Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis pinigai As negalejau patiketi savo akimis, jog tai veikia. Per pora savaiciu susikaupe apie 1000lt , po triju savaiciu prisidejo dar apie 2000lt. dbr turiu uzdirbes 4000lt ir neskaitant smulkiu islaidu. Po pusantro men turetu buti apie 7000lt . Ir sita suma po truputi toliau dides. O prasidejo tik nuo 12lt. Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir jums, ir man. As jums pazadu, jeigu jus tiksliai seksite instrukcija ir neturesite vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites, per daug nesistengdami. Pasiulymas: Perskaitykite tai pora kartu!!! Issaugokite savo kompe, sekite instrukcija ir pinigai neprivers jusu laukti. Sutikite - tai paprasta!!! Tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir jusu indelis yra tik 12lt ir pora valandu internete Svarbu: Tai ne apgavyste ir visiskai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir neprarandate, bet tai tikrai dirba!!! Atkreipkit demesi: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus jusu nuo 40 iki 80 dienu laikotarpije. Visa tai sekmingai veikia del dalyviu saziningumo. Yra trys paprasti ZINGSNIAI: 1. Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti saskaita betkuriame lietuvos banke. 2. Pirmiausia I zemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2lt. Po to perveskite po 2lt ir i sekancias banko saskaitas. Visa tai ivykdzius, jus padarete paslauga, ir svarbiausia - tai visiskai legalu. Jus taip pat prasote teisetos paslaugos, uz kuria mokate.Swedbank: 1. LT854010041100126583 2. LT777300010095081756 3. LT107300010100388959 4. LT247300010109983850 5. LT257300010102143613 6.LT474010044700191863 Dabar isbraukite is saraso Nr.1 saskaitos numeri, perneskite visas saskaitas vienu eiles numeriu i virsu, o i atlaisvinta Nr.6 eilute irasykite savo banko saskaitos numeri. 3. Darykite bet kokius pokycius, bet islaikykite pagrindine ideja, Isplatinkite sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir naujienu juostose, skelbimuose arba asmeniniais laiskais, isidemekite - kuo daugiau informacijos pasklis apie si straipni, tuo didesnes bus jusu pajamos ir tos pajamos tesiogiai priklauso nuo jusu. Sitas biznis sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu saziningumo ir rimtumo. tdl viska atlikite kruopsciai ir nepagailekite 12lt nes jums tai atsipirks su kaupu. saziningumas daro pinigus. Ir kada jus pasieksite pirma eilute, jus turesite tukstancius lt tiesiog kaip saraso kurejas! Tai kainuoja tik 12lt ir kelias valandas nesunkaus darbo internete!!! Uzsiimkite tuo dabar, neatidekite rytdienai!!! Laikas pinigai!!! O dabar as papasakosiu, kodel jus bet kokiu atveju nieko neprarandate, o tikrai islosiate. Tiesiog paprasta aritmetika. Sakysim is 200 laisku ar straipsniu as gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiskia as uzdirbsiu 10lt budamas sestoje saraso pozicijoje. Dabar sitie 5 zmones isplatina dar po 200 pranesimu su jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje, ir pastariesiems taip pat atsako tik po 5 zmones tai jau 500lt i saskaita. Toliau sitie 25 zm. daro po 200 patalpinimu su jusu sask.Nr. 4 pozicijoje ir atsako vel 5 zm. pajamos 2500lt. Toliau sitie 125 zm. patalpinus po 200 pranesinu ir gavus po savo 5 zm. jums duoda 12500lt pajamu (jus 3 pozicijoje) Toliau dar idomiau: sitie 625zm. daro 200 patalpinimu su jusu sask. Nr. 2 pozicijoje, atsako velgi po 5 zm. tai 62500lt. toliau paskaiciuokite kokie pinigai cia, ir visai nesunkiai uzdirbti. Ar ne ispudingas skaicius Ir tai tik uz pirmutinius 12litu. siame biznyje svarbiausia buti saziningam. kitaip nieko nesigaus. Ar jus galite isivaizduoti kiek zmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito sita straipsni, kaip ir jus dabar skaitote!!! Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju. Ir toliau dideja!!! Kokie sansai, kad jie uzsinores pameginti save kokioj nors naujovej Ar ysivaizduojate kokios galimybes!!! Su 12lt ir keliomis valandomis internete. Kaip paskleisti informacija internete 1. Atidarot paieskos serveri www.google.lt , jei zinote kitokiu paieskos serveriu tada gerai. 2. Rasom raktini zodi forumas, skelbimas, naujos grupes, ir kt. 3. Paieska suras simtus forumu ir skelbimu skilteliu, kur jus ir galite patalpinti savo straipsni. .