• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ko geriau nerašyti Facebooke?  7 

Autorius: Happywoman.com
2011-01-19 11:55:00

Ko geriau nerašyti Facebooke?
Dreamstime nuotr.
Socialiniai tinklai, tokie, kaip Facebook, Twitter, Myspace ir kiti, kur žmonės keičiasi nuotraukomis, mėgstamomis dainomis, randa bendrų pažįstamų, turi milijonus vartotojų. Tačiau esama tam tikrų asmeninių duomenų, kurių negalima pateikti net ir savo internetiniams draugams, kadangi... visa, ką parašysi, gali būti panaudota prieš tave!

Tiksli gimimo data ir vieta

Savo amžiaus gali ir neslėpti. Tačiau jei internete nurodai dar ir tikslią gimimo datą bei vietą, ja pasinaudodami piktų kėslų turintys asmenys gali nušvilpti ir kai kurią su tavimi susijusią finansinę informaciją. Pavyzdžiui, JAV jau pasitaikė sukčiavimo atvejų, kai, remiantis šiais duomenimis, pasinaudota svetima socialinio draudimo kortele.

Atostogų planai

Pasigyrei Facebooke, kad dviem savaitėm mėgausiesi jūra ir saule Kanaruose? Tai tas pats, kas atviru tekstu paraginti vagišius pasidomėti tavo namų spynos patikimumu! Jei jau taip rūpi pasidalinti savo įspūdžiais – pateik draugams savo atostogų nuotraukas. Bet tik tada, kai iš kelionės jau būsi grįžusi.

Namų adresas

Ar bereikia komentarų? Mičigano valstijoje atlikus tyrimą nustatyta, kad dauguma socialinių tinklų vartotojų yra potencialios asmeninių duomenų vagystės aukos. Daugiau nei 40 procentų žmonių, aktyviai rašančių socialiniuose tinkluose, yra nurodę savo namų adresą, 65 procentai jų nė nemėgino šios informacijos apsaugoti privatumo nustatymais. Beje, 60 procentų apklaustųjų apskritai nebuvo tikri, kad visi esantieji jų draugų sąraše iš tikrųjų yra tie, kuo save pristato.

Atviri prisipažinimai

Gali nekęsti savo darbo, apgaudinėti mokesčių inspekciją ir prisiliuobti per vakarėlį iki žemės graibymo – bet šiukštu neatvirauk apie tai socialiniuose tinkluose. Dauguma darbdavių, prieš priimdami naują darbuotoją, jau įgudo patikrinti informaciją apie juos dominantį asmenį internete, ir pirmiausia – socialiniuose tinkluose. Šiuos tinklus panaudoja ir ieškodami priežasčių darbuotoją atleisti. Pavyzdžiui, JAV, Viskonsino valstijoje neseniai iš darbo buvo atleistas greitosios pagalbos stoties dispečeris – po to, kai internete prisipažino vartojęs narkotikus. Barmenė neteko darbo dėl to, kad socialiniame tinkle liejo pyktį ant savo klientų. Apskritai manoma, kad apie 8 procentai amerikiečių darbdavių savo darbuotojus atleidžia kaip tik dėl socialiniuose tinkluose jų pačių pateiktos informacijos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
em
2011-01-23 14:44:48
o as vapse pakvieciau draugaut, ir sutiko (chuckle) tai db atsidarau anketa ir viska matau kas kaip kur kada :D esme, kad manes nepazista, o gal zino, kas as tokia, bet sutiko priimt kvietima draugaut :D
Eva
2011-01-19 22:29:28
O gal žmogui malonu, kai jį taip nužiūrinėja?.. Na, čia kaip kad užuolaidų neužsitraukti gyvenant pirmame aukšte - vienas jausis kaip nuogas, o kitam tai - norma.
a
2011-01-19 20:23:30
Eva, aš irgi taip darau... kartais net norisi tai mergaitei imti ir parašyti: pasikeisk profilio nustatymus, pagaliau :):):)