• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nuo šiol smurtautojai gali būti išmetami iš namų  4 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-05-26 14:49:00

Nuo šiol smurtautojai gali būti išmetami iš namų
Photodisc.com

Gegužės 26-ąją dieną, balsų dauguma seime priimtas „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje“ įstatymas, kurį inicijavo seimo narės Dalia Kuodytė, Ona Valiukevičiūtė, Marija Aušrinė Povilionienė ir kiti suinteresuoti asmenys, ginantys moters teises visuomenėje.

 

Ketvirtadienio popietę įvykusioje spaudos konferencijoje, LR seimo narės Onos Valiukevičiūtės duktė, dainininkė, socialinės akcijos „Mes galim!“ įkūrėja Giedrė Balutytė, dar kartą spaudos atstovams priminė apie iškęstą smurtą šeimoje, apie policijos nusigręžimą ir abejingumą sunkiausiu periodu.


Nuo tos dienos, kai įstatymas įsigalios, smurtą patyrusiam žmogui nebereikės eiti kančių kelių, norint užsitikrinti paramą ir pagalbą. Nuo šiol kiekviena nukentėjusioji gaus tiek teisinę, tiek moralinę, tiek psichologinę pagalbą. Kaip teigė konferencijoje dalyvavusi koalicijos „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės“ atstovė ir viceprezidentė Lilija Henrika Vasiliauskienė: „nuo šiol moteriai vidury nakties nereikės su vaikais ant rankų bėgti pas kaimynus ar tėvus, mat priėmus įstatymą, iš namų bus išvežamas smurtatutojas.“


Dabar, kiekvieno smurto atveju, kai moteris iškvies policiją, smurtautojas bus išvežamas į nakvynės namus, 14 parų bus laikomas atitinkamoje įstaigoje atskirai nuo šeimos. Tai bus periodas, per kurį tiek nukentėjusioji, tiek smurtautojas galės apmąstyti tolimesnius gyvenimo žingsnius.


Iki šiol Lietuvoje užfiksuota statistika baugina:  Per metus, smurto atvejais nužudoma 20 moterų, policija gauna 30000 nukentėjusių nuo smurto šeimoje skambučių, įvykdyti 8000 ikiteisminių tyrimai, o iškeliama bylų vos 14-20 per metus. Tai skaičiai, kurie baugina.

 

Socialinės akcijos iniciatorė Giedrė Balutytė, sukvietusi menininkus ir kitus Lietuvoje žinomus žmones į koncertą „Mes galim“, konferencijos metu teigė, jog tik viešumas ir atviros diskusijos bei kalbos apie smurtą, gali padėti su juo kovoti.


Mielosios moterys, šis įstatymas - tai didžiulis demokratinės valstybės žingsnis į priekį, tai galimybė moteriai jaustis saugiai.  Nepamirškite, kad smurtas – tai desperacijos ir silpnumo išraiška, su kuria galime kovoti tik garsiai apie tai kalbėdamos ir nebijodamos viešumo. Su smurto išraiškomis reikia kovoti, o ne jų gėdytis.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
mmm
2011-12-09 17:11:18
Bet, jus vyrai, ar susimastot kiek moteru yra is ties patirianciu smurta. Pagal fizinius duomenis moteris yra silpna apsiginti, o jus cia bandot verkslenti... Turbut vienetai kurie papuolat ant raganu, zinoma buna neteisingu apkaltinimu, bet didesne statistika yra smurtas pries moteris. Lietuvoje tai yra viena didziausiu problemu. Vyras kuris sugeba kelti ranka pries moteri yra mazgote.
Petras
2011-07-01 09:36:23
O kas gali nubausti uz melagingus policijos iskvietimus ir meginimus apkaltinti smurtavimu?Mano buvusi zmona man net baudziamaja byla buvo iskelusi,nors as jos ir pirstu nepalieciau.Kiek nervu ir pinigu teismams isleista,kol irodziau savo nekaltuma.O pagal dabartini istatyma jau buciau uzdarytas 14-ai dienu.Kas gins vyru teises?
Rita
2011-05-26 17:48:16
O jei tevai smurtauja pries suaugusius vaikus, kaip tokiu atveju?