• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skaitykite etiketes ir apsipirkite 20 proc. pigiau

Autorius: „Lietuvos vartotojų instituto“ info.
2009-07-30 12:00:00

Skaitykite etiketes ir apsipirkite 20 proc. pigiau
Jupiterimages nuotr.
Specialus maisto produktų kainų tyrimas padėjo atskleisti, kad skaitydami etiketes bei lygindami kainas vartotojai galėtų sutaupyti iki 20% išlaidų tam tikriems maisto produktams. Maisto produktų, kurių kainas lygino vartotojų nevyriausybinės organizacijos „Lietuvos vartotojų institutas“ ekspertai, sudėtis ir kokybė buvo panaši.


Tyrimo metu buvo lygintos vienos dažniausiai vartotojo perkamų prekių kainos: aukščiausios rūšies pieniškų dešrelių, jogurto su braškėmis, 2,5 proc. riebumo pieno, juodos duonos. Paaiškėjo, kad daugiausia sutaupyti galima perkant pieniškas dešreles. Tos pačios aukščiausios kokybės rūšies, panašaus svorio dešrelių pakuočių kainos skyrėsi 37 proc. (2,49 Lt). Taip pat nemažai sutaupyti galima atidžiai renkantis juodą duoną (18 proc. arba 0,40 Lt ), pieną (15 proc, arba 0,32 Lt). Mažiausiai sutaupyti pavyks perkant jogurtą – 4% (0,10 Lt).

Tyrimo metu kiekvienoje maisto produkto kategorijoje buvo palygintos bent trijų skirtingų gamintojų kainos. Iš viso ištirta 13 minėtų produktų kainų bei pakuočių. Jos analizuotos prekybos centre, priklausančiam vienam iš didžiausių mažmeninės prekybos tinklų Lietuvoje. Maisto produktų kainų lyginimas yra dalis vartotojų informavimo kampanijos „Žinok savo teises ir laimėk“, inicijuotos Europos Sąjungos.

Vartotojai turėtų pasinaudoti kainų lyginimo teikiama nauda


Zita Čeponytė, „Lietuvos vartotojų instituto“ vadovė, teigia, kad vartotojai turėtų pasinaudoti savo turima teise lyginti prekių kainas.

„Europos Sąjunga garantuoja kiekvienam vartotojui teisę ne tik žinoti tikslią ir išsamią informaciją apie maisto produktų sudėtį, galiojimo laiką, specialias laikymo ar vartojimo sąlygas, bet ir galutinę produkto kilogramo ar litro kainą. Būtent ši informacija kartu su prekės pakuotės kaina padeda nuspręsti, kurį produktą verta pirkti. Tačiau vartotojas savo ruožtu turėtų skirti šiek tiek savo laiko etikečių perskaitymui bei kainų palyginimui“, - sako vartotojų teisių ekspertė. Ji priduria, kad remiantis atlikto tyrimo rezultatais, galima teigti, jog prieš perkant visiškai užtenka palyginti bent trijų gamintojų to paties maisto produkto kainas bei sudėtį.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus