• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Teisės specialistai konsultuoja

2009-04-02 00:00:00

Teisės specialistai konsultuoja
skusk.lt info.
Konsultuoja
Advokatų profesinė bendrija
Gynėjų g. 16, Vilnius
Tel.: (5) 204 55 54
El p.: adlex@adlex.lt
 
 
Klausimas:
 
Dirbtuvėse rūkoriai pridūmija, kad net galvą skauda. Ar viršininkas gali imtis kokių priemonių šiai problemai išspręsti? Viršininkas nerūko.
 
Atsakymas:
 
Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatyta, kad draudžiama rūkyti darbo vietose, esančiose uždarose patalpose. To paties įstatymo 19 straipsnio 4 dalyje nurodyta, kad juridinio asmens valdymo organai privalo užtikrinti, kad juridinio asmens darbuotojai, aptarnaujami klientai ir lankytojai nebūtų priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru, taip pat kad matomose vietose būtų iškabinti įspėjamieji užrašai ar ženklai apie draudimą rūkyti, įrengtos specialios rūkymui skirtos patalpos (vietos) ir iškabinti jas nurodantys užrašai ar ženklai.
 
Kaip matyti teisės aktai draudžia rūkyti, o darbdaviui numato pareigą atitinkamas vietas pažymėti specialiais užrašais ar ženklais. Tą padarius, tokie ženklai iš esmės turėtų darbo tvarkos taisyklės reikšmę darbuotojams, ir dėl šios priežasties užtikus juos vėl rūkančius būtų galima pagrįstai skirti drausminę nuobaudą už darbo tvarkos pažeidimą (pastabą, papeikimą), o už pakartotinius pažeidimus ir nutraukti darbo sutartį.

Pažymėtina, kad atsakomybę už rūkymą darbe yra numatyta ir Administracinių teisės pažeidimų kodekse, todėl galima rūkantį darbuotoją įspėti ir apie šią atsakomybę bei gresiančią baudą.
 
Klausimas:
 
Gyvename tėvų namuose. Tėvukas mirė, paliko testamentą man ir sesei. Su vyru pragyvenome 20 metų, neseniai išsiskyrėme, jis šeimos neišlaike, nedirbo, gėrė, mano tėvai už viską mokėjo, tačiau jis neišsikrausto. Ka daryti?
 
Atsakymas:
 
Atsižvelgiant į tai, kad skyrybų metu neprašėte teismo įpareigoti Jūsų vyrą išsikelti iš Jums priklausančio buto, tarp Jūsų susiklostė panaudos teisiniai santykiai. Todėl tokiu atveju Jūs turėtumėte kreiptis į teismą ir prašyti nutraukti ją, jei yra bent vienas iš 6.641 str. nurodytų pagrindųir prašyti iškeldinti Jūsų sutuoktinį, remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.98 str. bei nuomos teisinius santykius reguliuojančias teisines normas, susijusęs su iškeldinimu. Taip pat galėtumėte sutuoktinį raštu įspėt ir nutraukti panaudos sutartį prieš tris mėnesius. Tokiu atveju, sutuoktiniui neišsikėlus, kreipiantis į teismą jau galėsit reikalaut tik iškeldinimo.
 
Klausimas:
 
Ar galima dainuoti darbe?
 
Atsakymas:
 
Tiesioginio draudimo dainuoti, ar įpareigojimo dainuoti nenustato joks Lietuvoje galiojantis teisės aktas. Todėl pirmiausia, prieš pradedant linksmint kolegas, arba juos žavėti savo įspūdingais vokaliniais gebėjimais, reiktų pasvarstyt, ar tai tikrai netrukdys bendradarbiams. Žinoma, būtina atsižvelgt ir į tai, kad į darbą tikrai neateinate padainuoti, nebent jūs profesionalus/i vokalistas/ė, todėl, jei dėl Jūsų dainavimo kentėtų tiek Jūsų kolegų darbo rezultatai, tiek Jūsų pačios, vadovas galėtų taikyti drausmines nuobaudas.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus