• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Teisininkė atsako į klausimus apie santykius  1 

Autorius: Eli.lt
2009-08-06 12:07:00

Teisininkė atsako į klausimus apie santykius
Teisininkė Agnė Marčiukaitienė
Į teisinius klausimus atsako Agnė Marčiukaitienė
Teisininkė, Vilniaus moterų namų narė
www.vmotnam.lt
8~800 22008

 

Auksė:


Noriu skirtis su savo vyru, nes jis išgėrinėja. Nėra agresyvus ar piktas, tačiau daugiau nebegaliu kęsti tokio gyvenimo. Norėjau sužinoti, kaip pradėti skyrybų procesą, nuo ko jį pradėti?

 

Atsakymas:


Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus santuoka gali būti nutraukta tik teismo sprendimu. Taigi reikia surašyti ieškinį teismui dėl santuokos nutraukimo. Šiuo metu galiojantis LR CK numato tris santuokos nutraukimo pagrindus: santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių sutikimu, santuokos nutraukimas vienam sutuoktiniui prašant ir santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio (-ių) kaltės.

 

Kiekvienas būdas turi skirtingas teisines pasekmes, tačiau santuokos nutraukimas vienam sutuoktiniui prašant jūsų atveju yra netinkamas, nes kreipimosi į teismą metu sutuoktiniai turi kartu nebegyventi ir nevesti bendro ūkio daugiau negu vienerius metus. Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių sutikimu yra galimas, jei esate susituokę daugiau negu vienerius metus, ir jei yra sudaryta sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių (jungtinės nuosavybės padalinimo, vaikų išlaikymo ir pan.). Šio būdo privalumas – santuoka nutraukiama supaprastinto proceso tvarka. Taip pat yra galimas santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės. Šiuo atveju, jūs turėsite pareigą teisme įrodyti, kad gyvenimas santuokoje tapo negalimas būtent dėl jūsų sutuoktinio kaltės. Kreipiantis į teismą šiuo pagrindu, turite pateikti kuo daugiau sutuoktinio kaltę patvirtinančių įrodymų (jei buvo smurtauta – teismo medicinos centro išvados, jei buvo kviesta policija – protokolai ir pan.) liudytojais gali tapti kaimynai, giminaičiai ar bendradarbiai. Žinotina, kad kreipiantis į teismą dėl santuokos nutraukimo šiuo pagrindu, mokamas nemažas žyminis mokestis. Būtų gerai, jei sukonkretintumėte klausimą, galėčiau išsamiau paaiškinti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Inga
2010-08-31 17:46:01
Ketiname tuoktis uz poros savaiciu ir susimastem del vedybines sutarties. Mano busimas vyras turi nemaza suma skolingas anstoliams, jeigu nesudarysim ikivedybines sutarties ar anstoliai gales reikelauti is manes pinigu ?