• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

7 būdai suteikti sau daugiau reikšmės

Autorius: Moters Savaitė, freedigitalphotos.net
2012-09-20 13:10:00

7 būdai suteikti sau daugiau reikšmės
Atsistokite, kai kalbate telefonu
Nesvarbu, ar trokštate pelnyti draugų, ar kolegų, ar vaikų pagarbą. Keletas paprastų elgesio korekcijų padės pelnyti daugiau pasitikėjimo savimi ir reikšmingumo kitų žmonių akyse.

1. Atsistokite, kai kalbate telefonu

Skamba neįtikinamai? Bet tik pasvarstykite – kodėl profesionalūs dainininkai beveik niekada nedainuoja sėdėdami? Ogi todėl, kad atsistojus balsas skamba kitaip – sodriau, spalvingiau, garsiau. Balsas tiesiogiai susijęs su jūsų kūno padėtimi. Kai jūs atsistojate ir gestikuliuojate, sunaudojate daugiau energijos nei tuo metu, kai sėdite. Atsistojusi jūs tampate fiziškai stipresnė – ir tai juntama jūsų balse. Be to, stovint tiesiai kvėpavimas tampa gilesnis, dėl to garsas – tai yra mūsų kalba – suskamba solidžiau.

2. Teiginys – ne klausimas

Į kavinę užėjusi stipri asmenybė tikrai neklaus padavėjos, ar galėtų užsisakyti puodelį kavos. Paprasčiausiai ims ir užsisakys. Tad kodėl ir jūs vis dar teiraujatės „ar galėčiau“, o ne tariate: „Norėčiau puodelio kavos“. Stenkitės nesuteikti balsui klausiamosios intonacijos tada, kai iš tikrųjų neklausiate. Tebus kavinė – treniruotė, po kelių bandymų galėsite sėkmingai kontroliuoti savo intonaciją ir kalbėdama kitose situacijose. Paprašyta ką nors pakomentuoti, išsakyti savo nuomonę, pateikdama projekto ataskaitą neužkelkite balso sakinio pabaigoje, tarsi klaustumėte savo kolegų ar lauktumėte jų pritarimo. Tiesiog ramiai kalbėkite tai, ką esate sumaniusi.

3. Rūbai – svarbu

Apsirengti taip, kad keltumėte pasitikėjimą, nebūtinai reiškia dalykinį kostiumėlį. Visų pirma labai svarbu atidžiau apsidairyti ir užfiksuoti, kuo dažniausiai vilki žmonės, kuriems norite padaryti įspūdį. Jei jūsų darbe išties priimtina dėvėti kostiumėlį – įsigykite bent keletą nepriekaištingos kokybės eilučių. Tačiau jei dirbate laisvesnėje aplinkoje, galbūt džinsai ir švarkas atrodys priimtiniau? Pasistenkite atitikti su jūsų profesija siejamus lūkesčius savo apranga – ir vieną sėkmės paukštės plunksną jau būsite sugriebusi.

4. Akių kontaktas

Ar pristatote savo projektą didelei auditorijai, ar deratės su turgaus pardavėja – akių kontaktas yra būtinas. Išties susikoncentravę į savo kalbą žmonės dažnai šią smulkmeną pamiršta ir kalbėdami žvilgsnį nukreipia į tolį, kartais net užsimerkia. Tai – reikšminga klaida. Nes akių kontaktas geriau nei bet koks kitas triukas parodo, jog tai, ką kalbate, svarbu žmogui, prieš kurį stovite. Žmonės įsimins ir jus, ir tai, ką sakėte, jei žinos, kad jūs tikrai juos matėte, atkreipėte į juos dėmesį ir kalbėjote būtent jiems. Kalbant didesnei auditorijai patyrę oratoriai rekomenduoja nukreipti žvilgsnį šiek tiek virš paskutinėje eilėje sėdinčių žmonių galvų – taip susidaro įspūdis, kad žvilgsniu aprėpiate visą auditoriją.

5. Neskubėkite atsakinėti

Gavote klausimą elektroniniu paštu? Neskubėkite atsakinėti, net jei tas klausimas būtų iš paties nekantriausio viršininko. Luktelėkite keletą minučių, susikaupkite ir pasistenkite kuo glausčiau ir rišliau sudėlioti savo mintis. Taip pat pagalvokite, kokios dar informacijos jums galėtų prireikti. Taip, pastaruoju metu susisiekti su žmogumi akimirksniu, kad ir kur jis bebūtų – kasdienybė. Tačiau skubotas, netikslus atsakymas, kuris tik iliustruos, jog tuo metu sėdėjote prie savo kompiuterio ir žinutę gavote, bet nieko daugiau, nepridės papildomų taškų jūsų įvaizdžiui. Kur kas geriau būtų saikingai padelsti, o kartu ir suformuluoti kuo išsamesnį ir tikslesnį atsakymą.

6. Tegul jus pastebi

Nors bene didžiausiu autoriteto simboliu ir valdžios išraiška laikoma šefo kėdė, vis dėlto daugiau pliusų savo įvaizdžiui pelnytumėte dažniau stovėdama. Atsistokite kam nors įėjus į kabinetą, jei pašnekovas stovi – atsistokite ir jūs. Viena vertus, taip bus lengviau palaikyti akių kontaktą, kita vertus – parodysite, jog aktyviai dalyvaujate pokalbyje, esate čia ir dabar, o ne nuklydusi į virtualią erdvę, ką gali išduoti jūsų dažnas žvilgčiojimas į kompiuterį. Be to, atsistojusi būsite pastebimesnė, taigi svečiau dažniau kreipsis būtent į jus, kolegos teirausis jūsų nuomonės. O tai jau savaime suteiks jums reikšmingumo aplinkinių akyse.

7. Jei kalbate – neabejokite

Nebent išties norėtumėte išreikšti būtent abejonę. Tuo tarpu pateikdama savo idėjas, sumanymus, reikšdama nuomonę pateikite savo žodžius be abejonę skatinančių frazių, kaip antai „nežinau, ar tai tiktų šiuo atveju, bet...“, „galbūt dar nesu pakankamai kompetentinga, bet siūlyčiau...“ Jei jau turite idėjų ar minčių – tai ir sakykite, siūlykite, rekomenduokite. Jos išties pasirodys niekam tikę? Tada tegul jų reikšmingumu abejoja kiti. Jūs pati privalote tikėti tuo, ką sakote. Tada ir kiti tikės. Jei vis dėlto norėtumėte išvengti „pasakiau ir taškas“ efekto, abejonę įterpkite ne prieš savo pasiūlymą, o po jo: „Žinau, kad mano išvados gal kiek skubotos, taigi siūlyčiau jas papildyti savo pastabomis“.

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus