• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Andrius Mamontovas ir "Jaunimo linija" ragina: "Nebijok kalbėti"
2009-06-19 08:30:00

am.area.lt nuotr.

Iniciatyvos "Nebijok kalbėti" autoriai: muzikantas Andrius Mamontovas, emocinės paramos telefonas "Jaunimo linija" ir viešoji įstaiga Jaunimo psichologinės paramos centras, į savižudybių prevenciją kviečia įsitraukti visus Lietuvos žmones.

"Kiekvienas iš mūsų galime padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę - svarbu nebijoti atvirai kalbėti šia tema", - įsitikinę iniciatyvos "Nebijok kalbėti" autoriai. Iniciatyva vyks keliais etapais, kurių tikslas - suteikti informaciją, kaip galima padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę. Bus išleista 40 tūkst. informacinių atvirukų, sukurtas vaizdo klipas ir interneto svetainė.

"Mažiausia, ką galime padaryti, tai suteikti informaciją, kaip padėti žmogui, galvojančiam apie savižudybę, - sako informacinių atvirukų dizainą sukūręs A. Mamontovas. - Norėjosi šią informaciją pateikti populiariai, trumpai ir aiškiai, kad ji būtų kiekvienam prieinama ir kiekvienas galėtų padėti tam, kam tos pagalbos tuo metu reikia".

Atvirukuose pateiktas rekomendacijas parengė Jaunimo psichologinės paramos centro psichologai. Informacinius atvirukus A. Mamontovas pažadėjo dalinti savo koncertų metu, juos taip pat bus galima rasti "BadDog" stenduose kavinėse, kino teatruose ir kitose pramogų bei poilsio vietose.

"Jaunimo linijos" vadovas dr. Paulius Skruibis sako, esą simboliška tai, kad iniciatyva gimė ekonominio sunkmečio sąlygomis. "Dabar labai dažnai kartojame, kad viskam trūksta pinigų, ne išimtis ir psichologinė pagalba bei savižudybių prevencija. Tačiau ši iniciatyva - puikus pavyzdys, kad daug ką galima nuveikti visiškai be pinigų. Užtenka laukti kažko iš kitų - valdžios ar Europos Sąjungos, savo šalies problemas galime spręsti patys", - įsitikinęs P. Skruibis.

Iniciatyvos naujienos, įvairūs straipsniai ir informacija savižudybių prevencijos tema bus skelbiama interneto svetainėje www.nebijokkalbeti.lt. Čia taip pat bus galima rasti rekomendacijas, kaip padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę, nuorodas, kur kreiptis emocinės ir psichologinės paramos. Tikimasi, kad svetainės lankytojai taps aktyviais jos kūrėjais palikdami savo komentarus.

Artimiausiu metu planuojama sukurti vaizdo klipus, drąsinančius atvirai kalbėti su žmonėmis, išgyvenančiais sunkumus ir galvojančiais apie savižudybę. Vaizdo klipus transliuos Lietuvos televizija ir Lietuvos ryto televizija. Klipus ketinama įdėti į interneto svetainę www.nebijokkalbėti.lt ir kitas, tokias galimybes suteikiančias, svetaines.

"Jei ši iniciatyva leis išsaugoti bent vieną gyvybę, vadinasi, buvo verta tai daryti", - nebūti abejingais ir nebijoti kalbėti ragina A. Mamontovas.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus