• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar vienatvė žmogaus dalia?  2 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-12-03 08:00:00

Jau greitai į mūsų namus pasibels didžiausios metų šventės. Su nekantrumu ruošime pačius skaniausius patiekalus ir dėsime juos ant stalo, namuose uždegsime elektrinę girliandą ant eglutės, o Šv. Kalėdų rytą, pabučiavę vieni kitus džiaugsimės sulaukę Kristaus gimimo bei mažuosius apibersime dovanėlėmis. 
 
 
Tikriausiai tą smagų rytą nė nesusimastysime kiek tuo pat metu bus skurstančių ir vienišų žmonių. Tokių, kuriems trūksta ne tik būtiniausių buities priemonių, bet ir gero žodžio, apsikabinimo ar prisiglaudimo.

O tokių likimo nuskriaustų – vienišų žmonių tiek daug... Ar kada susimąstėme, jog kiekvienas iš mūsų taps senu, pražilusiu senoliu? Ar kada pagalvojote, kad galite tapti neįdomūs aplinkiniams? Ką tada darysite? Užsidarysite savo namuose? O gal ieškosite draugijos? Auksinė mintis, nuskambėjusi iš pranciškono Arūno Peškaičio: „bendrystė yra ypač svarbu. Bendrauti reikia visada, nes tik būnant su kitais, pavyks išvengti to, kas yra skaudžiausia senatvėje – vienatvės.“

Jau penktus metus iš eilės Lietuvoje yra vykdoma labai kilni iniaciatyva, siekianti padėti vienišiems žmonėms, atjausti juos bei padovanoti lašelį gėrio ir ramybės jų širdims.

„Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui“ organizatoriai valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė, reklamos agentūros KREDO R prezidentė Regina Stadalnikaitė bei pagrindinis akcijos globėjas pranciškonas Arūnas Peškaitis ragina visus geros valios žmones prisidėti prie šios iniciatyvos bei susivienyti geram tikslui.
 

Tereikia pagalvoti apie vienišą, niekam nereikalingą seną žmogų, kurio skruostais rieda ašaros stebuklingą Kūčių vakarą ir Jūsų širdyse iškart užgims gerumas, raginantis Jus nupiešti atviruką, pagaminti angeliuką arba numegzti pirštines vienišam žmogui. Juk pati geriausia dovana yra dėmesys ir gailestingumas kitam.

Iš pranciškono Arūno galime pasimokyti labai daug. Jis sugeba suprasti kiekvieno jausmus, jam pavyksta prakalbinti tuos, kurie užsisklendę savyje slepia problemas, taip pat kiekvienam geros valios žmogui, į kurį ir yra kreipiamasi šiame straipsnyje, norisi priminti jo žodžius, jog vienatvė nebėra tokia skaudi ir smaugianti tik tada, kai žinai, jog kažkam rūpi. 
Tad kodėl būtent dabar nesusėdus prie arbatos puodelio su šeimos nariais ir nepradėjus piešti atvirukų, kurie bus skirti tiems, kam labiausiai to reikia? Juk reikia tiek nedaug, kad kitas nusišypsotų. Juk reikia visai mažai, norint išvysti laimingą žmogų. Tereikia gerumo, kurį, tikiu, turite kiekvienas.
 

Padovanokime gerumą bei džiaugsmą tiems, kam labiausiai to trūksta, nes kada nors ir Tu gali tapti žmogumi, kuris Kūčias bei Šv. Kalėdas sutiks visiškai vienas ir niekam nereikalingas. Ar tada nebus smagu laikyti rankose atviruką ir žinoti, jog kažkam rūpi?

Jau nuo šiandien visa informacija apie šią akciją bus transliuojama Lietuvos Radijuje bei Televizijoje, o visos naujienos bus skelbiamos oficialiame tinklalapyje http://vpsc.lt
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
sofija
2010-12-11 13:02:31
kiekvienas iš mūsų savyje turi gėrio ir gali padėt kitiems, tačiau kartais pernelyg galvojam apie save ir savo problemas, tad labai gerai, kad atsiranda straipsnių, kurie primena apie kitus žmones ir jų bėdas, reiktų daugiau tokių:))
Emilija
2010-12-06 10:44:42
nuostabus straipsnis. Labai sujaudino. Šiemet tikrai padarysiu kokį gerą darbą vienišam žmogui.