• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Draugystės priešai: 5 povandeniniai akmenys

Autorius: L. Mureikaitė
2010-08-02 12:06:00

Draugystės priešai: 5 povandeniniai akmenys
Jupiterimages nuotr.
Draugausite ar išsiskirsite? Kai draugystė atsitrenkia į povandenines uolas, gali nutikti visaip...

Net ir tvirčiausia draugystė kartais patiria išbandymų. Kaip bendrauti su drauge, kuri simpatizuoja tavo išrinktajam, skolinasi ir negrąžina pinigų arba nuolat lekia pas tave su savo problemomis nė neketindama pasidomėti, o kaip sekasi tau?

Kartais abiem draugėm reikia pasikartoti draugystės principus ir... saugotis povandeninių uolų.

1.    Skola – ne „rona“, neužgis...

Draugė nori pasiskolinti pinigų ar kokį nors daiktą, bet tau ir pačiai šiuo metu reikia to paties? Nesidrovėk taip ir pasakyti. Nors ir neprivalai jai atsiskaityti, bet iš tavo pusės būtų gražu savo atsisakymą pagrįsti: pinigų paskolinti negali, nes artėja įmokos už mokslą terminas, rankinės kol kas negali paskolinti, nes kaip tik ją žadėjai pasiimti važiuodama prie jūros ir pan.

Na, o jei vis dėlto niekas nekliudo tau paskolinti draugei didesnę pinigų sumą – verčiau apdairiai pasirašykite skolos lapelį. Suma ne itin didelė ar skolini ką nors iš savo spintos? Pasistenk tai daryti prie liudininkų (pvz. tavo sesė, mama, vaikinas) ir čia pat aptarkite grąžinimo terminus ir sąlygas. Taip ir draugė jausis labiau įpareigota, ir tau bus ramiau.

2.    Kas srėbs košę?

Išklausyti draugės, ją paguosti – tavo pareiga. Tačiau jei bičiulė savo problemas nuolat užkaria tau ant galvos – pasakyk stop. Tu neprivalai srėbti jos prisivirtos košės.

Pamėgink kartu su ja apsvarstyti, kaip ji pati gali išnešti sveiką kailį, tau aktyviai nedalyvaujant. Jei nuolat pasiduosi draugės verkšlenimams ir pati imsiesi tvarkyti jos reikalus – ne tik prisiimsi atsakomybę už draugės gyvenimą, bet dar ir atimsi iš jos galimybę įgyti vertingos gyvenimiškos patirties.

3.    Viskam yra ribos

Draugystei grėsmė iškyla ir tada, kai draugių privačios erdvės suvokimas išsiskiria. Tarkim, anksčiau judvi nuomojotės vieną butą ir esate netgi apatiniais rūbais dalinęsi. Pasirodo, draugė tokį artimą bendravimą norėtų tęsti ir tada, kai tu išsikraustei gyventi kartu su savo vaikinu: atėjusi šeimininkauja jūsų virtuvėje ir net rūbų spintas patikrina – gal ras ką nors savaitgalio vakarėliui.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus